Mourinhovo AS přehrálo Janov, Juventus nejtěsnějším rozdílem porazil Veronu a prodloužil sérii výher, raduje se i Bergamo

Fotbalisté Fiorentiny zvítězili v 28. kole italské ligy na hřišti Interu Milán 1:0. Záložník Antonín Barák nastoupil za hosty od 76. minuty. Bergamo vyhrálo na stadionu poslední Cremony 3:1. Turínský Juventus zdolal Veronu 1:0 a vyhrál třetí kolo za sebou.

O triumfu Fiorentiny na San Siru rozhodl v 53. minutě Bonaventura. "Fialky" bodovaly naplno v Serii A popáté za sebou a posunuly se na osmé místo. Naopak čtvrtfinalista Ligy mistrů prohrál třetí kolo po sobě a čtvrté z posledních pěti a zůstal na třetí pozici neúplné tabulky.

O dva body za Interem je páté Bergamo. Atalanta vstřelila v Cremoně vítězný gól v 72. minutě zásluhou Bogy, pojistku přidal v nastavení střídající Lookman.

Výhru sedmého Juventusu nad Veronou vystřelil po změně stran Kean. "Starou dámu" dělí čtyři body od čtvrtého místa, které jako poslední zaručuje účast v Lize mistrů. Obhájce titulu AC Milán má ale k dobru nedělní utkání na hřišti suverénního lídra Neapole.

AS Řím v 28. kole italské ligy porazil doma Sampdorii Janov 3:0 a posunul se na čtvrté místo. Hosté hráli téměř celý druhý poločas v oslabení po vyloučení Jeisona Murilla. Lazio zvítězilo v Monze po brankách Pedra a Milinkoviče-Saviče 2:0 a upevnilo si pozici na druhém příčce tabulky 16 bodů za Neapolí, jež dnes ve šlágru hostí mistrovský AC Milán.

Kolumbijský reprezentant Murillo musel hřiště předčasně opustit v 52. minutě po druhé žluté kartě a domácí Římané přesilovku využili už za pět minut, když se hlavou trefil Wijnaldum. Dvě minuty před koncem přidal druhý gól domácích po faulu brankáře Ravaglii z penalty Dybala a v nastavení završil skóre "utaženou "ranou z první El Shaarawy.

Sampdoria je po čtvrté porážce z šesti zápasů předposlední, na nesestupové pozice ztrácí 10 bodů.