Trpišovský: Konec Hovorky je smutný, ptali se mě na něj ve Fiorentině či PAOKu, byl to hráč pro velkou soutěž

Trpišovský: Konec Hovorky je smutný, ptali se mě na něj ve Fiorentině či PAOKu, byl to hráč pro velkou soutěž

Slavia si doma došla pro pohodlné vítězství nad Olomoucí 4:0, trenér Jindřich Trpišovský si pochvaloval defenzivu svého týmu, dále se rozmluvil i o konci kariéry Davida Hovorky.

Začátek zápasu Slavii nevyšel, vázla kombinace, zato ve druhém poločase to byla gólová smršť. „Ofenziva nebyla v první půli dobrá, ve druhém poločase ale naopak byla výborná, mohli jsme dát i více gólů. Výkony stupňovali produktivní střídající hráči, s výkony a výsledkem jsme nakonec spokojení,“ poznamenal trenér sešívaných na klubovém webu slavia.cz.

V týdnu David Hovorka oznámil konec kariéry. „Pro mě je to smutné, já ho znám osm nebo devět let, a on nebyl nikdy zraněný s ničím jiným. Nikdy nebyl nemocný, neměl svalový problém, problém s kotníkem ani nic podobného. Vždy to byl problém s jednou a tou samou věcí. O to je to smutnější. Už v prvním angažmá v Liberci, kam jsme si ho brali a kde odehrál dvě Evropské ligy, byli z něj všichni nadšení. Ptali se mě na něj trenéři Fiorentiny i PAOKu, byl hodně dynamický stoper, hrál na krátké hřiště. Když před deseti lety začínal, prototypy stoperů byly úplně jiné. Proto jsme ho měli ve Viktorce, Liberci a teď i ve Slavii. Zranění ho hrozně zabrzdila, byl to hráč pro velkou soutěž,“ uznal kvality Hovorky Trpišovský.

„Je to škoda, na hřišti byl živel, emoční hráč, kterého měli všichni rádi. Všichni spoluhráči ho milovali a soupeři neměli rádi, hrál srdcem. Už asi nechtěl znovu postupovat tu samou věc, ví, kam chce směřovat a jít, my ho v tom budeme podporovat. Je to skvělý hráč i kluk, sportu dal celý život a snad se mu to bude vracet,“ dodal trenér.