Vrba po vysoké výhře: Mrzí mě, že jsme nebyli účelnější, šancí jsme měli spoustu, vyšla nám sázka na vysoké hroty

Vrba po vysoké výhře: Mrzí mě, že jsme nebyli účelnější, šancí jsme měli spoustu, vyšla nám sázka na vysoké hroty

Zlín se po vysoké výhře nad Českými Budějovicemi odpoutal z posledního místa tabulky. Zápas významně ovlivnila první minuta utkání, kdy byl vyloučen hostující Havel. Trenér Vrba si pochvaloval zvolenou taktiku na dva vysoké útočníky a výhra je pro něj velmi cenná.

České Budějovice šly do deseti už v první minutě utkání, když po dlouhém pasu postupoval Vukadinovič sám na Šípoše, těsně před šestnáctkou jej poslal k zemi Havel a rozhodčímu Nehasilovi nezbývalo nic jiného, než udělit červenou kartu. „Zápas hodně ovlivnila první minuta, my jsme to poznali v předchozích kolech na opačné straně, jaké je to hrát v deseti. Nám to pomohlo, mohli jsme lépe kombinovat a využívat prostor po stranách. Výsledek je pro nás hodně povzbudivý, chci za něj pochválit celé mužstvo,“ konstatoval na tiskové konferenci Vrba.

Zlínský trenér si ještě myslí, že jeho tým mohl být účelnější. „Jediné, co mě mrzí, je to, že jsme nebyli účelnější, šancí jsme měli spoustu. Ale buďme rádi, že jsme to zvládli takto. Vyšla nám sázka na dva útočné vysoké hroty, oba se prosadili i gólově. Vítězství je to hodně cenné, propast na posledním místě se nezvětšila,“ poznamenal trenér.

Zlín se tak po 25. kole soutěže FORTUNA:LIGA nachází s 22 body na 14. pozici. Příští kolo čeká „Ševce“ další důležitý zápas v Liberci. Poslední příčku teď „zahřívají“ Teplice.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.