Žižkov postoupil přes Vlašim až gólem v závěru

Viktoria Žižkov se dnes hodně natrápila ve druhém kole Poháru ČMFS ve Vlašimi, která hraje o dvě soutěže níž. Na hřišti nováčka ČFL vyhrála jen 1:0 gólem sedm minut před koncem. Další tři prvoligové týmy postoupily bez problémů. Nový Bydžov z krajského přeboru dokázal úspěšně vzdorovat Jablonci jen pět minut a jen o málo déle trvalo, než se prosadil Most ve Varnsdorfu a tým Bohemians 1905 ve Dvoře Králové nad Labem. Jedinými vyřazenými kluby z nejvyšší soutěže tak zůstávají Olomouc a Baník Ostrava.

Domácí Vlašim se chtěla na prvoligového nováčka vytáhnout a srdnatým výkonem s přispěním těžkého promáčeného terénu téměř po celý zápas favoritovi vzdorovala. Ale hosté si v závěru po příchodu střídajícího Švancary přece jen vytvořili mírný tlak a sedm minut před koncem Procházka rozhodl.

Výsledek:

Graffin Vlašim - Viktoria Žižkov 0:1 (0:0)

Branka: 83. Procházka. Rozhodčí: Adam - Filípek, Mencl. Diváci: 1200.

Sestava Žižkova: Bartalský - Kučera, Kropík, Pilař, Moughfire - Kušnír, Procházka, Novotný (63. Bažík), Stracený - Bukač (90. Thinga), Demjan (58. Švancara). Trenér: Griga.

Třetiligový Varnsdorf se bránil Mostu patnáct minut. Pak si došel Da Silva pro penaltu, kterou proměnil kapitán Procházka. Mostecké vedení ještě pojistil dvěma góly Bulhar Bogdanov, který na první ligovou branku zatím marně čeká. Dnes hrál netypicky na hrotu. Nejprve utekl domácím zadákům a sám přesně zakončil a po přestávce zvýšil na 3:0. umístěnou střelou k tyči.

Výsledek:

Slovan Varnsdorf - SIAD Most 0:3 (0:2)

Branky: 29. a 49. Bogdanov, 15. Procházka z pen. Rozhodčí: Kocourek - Ubias, Hrubeš. Diváci: 820.

Sestava Mostu: Svoboda - Prášil, Hainault, Procházka, Škoda - Da Silva (71. Loos), Schut, V. Mendy, Trubila (46. Jedinák) - Bogdanov, Štípek (61. Webster). Trenér: Žák.

Jablonec nastřílel v Novém Bydžově sedm gólů. První dal už v 6. minutě Hloušek, ale to bylo na dlouhou dobu všechno. Po zbytek první půle se favorit do šance téměř nedostal, ale po změně stran si všechno vynahradil. V 50. minutě zvýšil vedení zelenobílého celku Klapka, který v ligovém týmu nastoupil poprvé od svého jarního zranění. S přibývajícím časem docházely domácím fyzické síly a skóre narůstalo. Po dvou gólech dali Rilke a Valenta, podruhé se mezi střelce zapsal i Hloušek. Trenér Kozel si pochvaloval, že po zranění odehráli celý zápas Loučka i Klapka a patřili k nejlepším.

Výsledek:

Nový Bydžov - Jablonec 0:7 (0:1)

Branky: 6. a 76. Hloušek, 63. a 85. Rilke, 66. a 83. Valenta, 50. Klapka. Rozhodčí: Příhoda - Teubr, Štěrba. Diváci: 500.

Sestava Jablonce: Špit - Fukal (57. Eliáš), Zábojník, Krejčí, Hamouz - Štěpán (69. Stožický), Loučka, Klapka, Rilke - Svátek (51. Valenta), Hloušek.

Hráči Bohemians 1905 neponechali na hřišti divizního Dvora Králové nad Labem nic náhodě, nastoupili v ligové sestavě a před více než třemi tisíci fanoušků vyhráli 4:1. Dvě branky dala nová posila pro útok Ordoš, jednu přidal Adam a mezi střelce se zapsal i brankář Sňozík, který proměnil penaltu.

Výsledek:

Dvůr Králové - Bohemians 1905 1:4 (1:3)

Branky: 42. Kruliš - 6. a 29. Ordoš, 33. Sňozík z pen., 86. Adam. Rozhodčí: Drábek - Hojsík, Jiřík. Diváci: 3250.

Sestava Bohemians 1905: Sňozík - Marek (46. Adam), Rada, Pecinovský, Šmarda - Moravec (46. Kotyza), Slezák, Turtenwald, Bartek - Matůš, Ordoš (46. Polodna). Trenér: Hradecký.