Ronaldův Al Nassr hledá nového trenéra, ve hře je obnovení spolupráce CR7 se Zidanem i další velká jména

Ronaldův Al Nassr hledá nového trenéra, ve hře je obnovení spolupráce CR7 se Zidanem i další velká jména

Rudi García byl odvolán z pozice kouče saúdsko-arabského Al Nassru, ten chce uvolněnou pozici obsadit renomovaným trenérem. Favoritem je Zinédine Zidane, mluví se i o dalších třech velkých štikách.

Zinédine Zidane (bez angažmá)
Od roku 2021, kdy podruhé skončil na lavičce Realu Madrid, je francouzská trenérská a bývalá hráčská persona bez práce. Zidane stále čeká na vhodnou nabídku a vybírá. Zájem o jeho služby měl Manchester United, hodně nahlas se mluvilo i o Chelsea nebo Juventusu Turín, zatím však nic z toho nedopadlo.

Nyní je někdejší legendární záložník favoritem číslo jedna na obsazení postu kouče Al Nassru. Je jasné, že pokud na nabídku ze Saúdské Arábie kývne, zařadí se mezi nejlépe placené trenéry planety. Velkým lákadlem pro něj může být spolupráce s Cristianem Ronaldem, jenž pod jeho vedením válel v Realu.

José Mourinho (AS Řím)

Zidane však není jediným velkým jménem v hledáčku Al Nassru. Další možností má být pro bohatý celek portugalský stratég José Mourinho, který se momentálně plně soustředí na práci v AS Řím, nicméně nedávno se spekulovalo o tom, že by se mohl vrátit do Chelsea nebo že usedne na lavičku Portugalska.

Al Nassr to každopádně bude mít hodně těžké, pokud bude chtít Mourinha přesvědčit, aby opustil Serii A a zamířil na exotické angažmá. "Special One" má stále ty nejvyšší ambice a chce setrvat na výsluní mezi evropskou trenérskou elitou.

Jorge Jesus (Fenerbahce Istanbul)

Osmašedesátiletý trenérský bard momentálně působí v turecké Süper Lig, kde si letos ve 25 zápasech připsal s Fenerbahce 18 výher, tři remízy a čtyři porážky. Největší úspěchy zaznamenal Jesus během svého angažmá v Benfice Lisabon, dříve vedl i konkureční Sporting Lisabon, brazilské Flamengo, Bragu...

...ale třeba i Al Hilal, takže saúdsko-arabskou Saudi Premier League už dobře zná, což by pro něj mohlo být výhodou. V Al Hilal působil jednu sezonu, a to 2018/2019. Dočká se saúdsko-arabský fotbal návratu tohoto trenérského mága? Není to vůbec vyloučeno.

Marcelo Gallardo (bez angažmá)
Bývalý argentinský reprezentant v prosinci po osmi letech skončil na střídačce River Plate, teď se poohlíží po dalším možném angažmá. River Plate koučoval celkem ve 424 utkáních, jeho průměr byl 1,88 bodu na zápas. Jde každopádně o úctyhodný počin, vydržet v dnešní době u jednoho týmu tak dlouhou dobu.

O Gallarda se jistě strhne boj, jde o úspěšného 47letého trenéra, který by se mohl podívat i do Evropy. Zlanařit jej však nakonec může nabídka Al Nassru, která bude rozhodně více než štědrá. A možnost trénovat Ronalda? K nezaplacení.