Čtyři útočníci Championship, které bychom v příštím roce mohli vidět v Premier League

Postup do Premier League si již zajistili hráči Burnley a velmi blízko k němu mají i v Sheffieldu United. Další musí čekat. Někteří hráči, kteří letos předvádí v Championship vynikající výkony, by si ale čekání mohli zkrátit přestupem mezi elitu. Zájem o ně jednoznačně panuje. 

Amad Diallo

Amad Diallo byl před třemi lety obrovským zjevením. Už v sedmnácti letech nastoupil za áčko italské Atalanty a dokonce se dokázal střelecky prosadit. Nebylo tedy divu, že si jej pořídil Manchester United. A za výběr do třiadvaceti let vstřelil následně šest branek v pěti duelech.

Nyní tráví hostování v Sunderlandu a projevuje se jako velký kanonýr. Při zranění Rosse Stewarta je hlavním tahounem, v posledních osmi duelech nastřádal pět branek a jednu asistenci a v ročníku Championship se dostal na dvanáct zásahů a dvě přihrávky.

První možností pro teprve dvacetiletého útočníka je boj o místo v sestavě Rudých ďáblů, jako pravděpodobnější se jeví další hostování, tentokrát ale už v Premier League. Dle anglických médií o něj stojí Leicester. Podobně jako v případě Southamptonu a Evertonu ovšem ani Lišky nemají zajištěnou prvoligovou příslušnost pro následující ročník.