Snad Bohemians Slavii zavaří a Spartě to ulehčí, říká Hašek. Každé "S" si podle něj nakonec odnese jednu trofej

Snad Bohemians Slavii zavaří a Spartě to ulehčí, říká Hašek. Každé "S" si podle něj nakonec odnese jednu trofej

Letenské derby číslo 350 nijak nezamávalo s pokračujícími sériemi obou slavných pražských "S". Zatímco Sparta už je neporažena od loňského října, Slavia už nedokázala vyhrát na půdě soupeře pětkrát za sebou.

Podle experta Ivana Haška, který samozřejmě patří k legendám Sparty, v níž zářil jako hráč i trenér, odpovídalo skóre průběhu zápasu. Podle jeho slov se jednalo o zaslouženou remízu. Před úvodním výkopem však tipoval jasnou výhru domácího souboru, za což to posléze také patřičně schytal.

Nově predikuje například to, že se v této sezoně slavit double nebude a každý z rivalů získá po jedné trofeji. "Tipoval jsem výhru Sparty 4:0. Za stavu 0:2 jsem dostal pár zpráv a adres na psychiatrii, ať se jdu vyšetřit. Ukázalo se, že se bude hrát do posledního kola. Tenhle ročník se nerozhodne předem. Naopak si myslím, že si každý tým odnese jednu trofej. Teď vám neřeknu, kdo kterou," uvedl webem sport.cz citovaný devětapadesátiletý odborník.

Výkon Sparty ho nepřekvapil, protože poslední dobou hraje dobře. "Překvapila mě ale hra a výkon Slavie. Nečekal jsem, že to v tom rozpoložení, v jakém byla, zvládne tímhle způsobem," přiznal Hašek, který slavil s klubem ze sedmé městské části metropole hned deset titulů - osm hráčských a dva trenérské.

Pokud jde o nejbližší osmadvacáté kolo, Slavii čeká vršovické derby se čtvrtými "klokany" a Sparta se utká s pátým Slováckem. "Doufám, že Slavii zavaří a Spartě to ulehčí," neskrýval své přání kouč, jenž naposledy vedl libanonskou reprezentaci.

Nepřecenila se trochu jarní forma Sparty? V tabulce pravdy vede Slavia, hrála víckrát venku