V tréninku vypadá dobře, i za béčko odehrál několik kvalitních zápasů, hájí Karabce sparťanský šéf

V tréninku vypadá dobře, i za béčko odehrál několik kvalitních zápasů, hájí Karabce sparťanský šéf

Sparta nemohla využít na Slovácku (1:1) jednoho ze svých nejproduktivnějších hráčů sezony Tomáše Čvančaru, který se v rámci dvaadvaceti startů v sezoně podílel na patnácti letenských brankách.

Jak velkým problémem pro aktuálně druhý celek FORTUNA:LIGY je, když mu vypadne někdo z úderného tria Haraslín - Kuchta - Čvančara?

"Naši tři útočníci spolu odehráli spoustu utkání, takže pro jiné kombinace nemáme velkou oporu v datech, abychom vynesli rozsudek, zda je nějaká kombinace horší. Z tohoto pohledu je to tedy těžké posuzovat," vyprávěl po remíze v Uherském Hradišti Brian Priske, jehož slova nabídly stránky sparta.cz.

Dánský expert neví, jak by vypadala sparťanská produktivita, kdyby mladíci a Adam Karabec nebo Martin Minčv dostávali více minut.

"Čvančara má dobrá čísla a dělá nám radost, naposledy ale nebyl k dispozici a my dali příležitost Karabcovi. Měl to těžké, jelikož poměrně dlouhou dobu nenastoupil od začátku, a od hráčů Slovácka nedostával moc prostoru, takže se úplně nedostal ke své hře. V tréninku ale vypadá dobře, i za béčko odehrál několik kvalitních zápasů," chválil devatenáctiletou naději Priske.

Český reprezentant do 21 let, jenž byl svého času v epet ARENĚ považován za přirozeného nástupce bývalého kapitána Bořka Dočkala, odehrál k tomuto datu v domácí nejvyšší soutěži 81 zápasů s bilancí osmi vstřelených gólů. Naposledy se mu však podařilo rozvlnit síť ještě v první polovině listopadu loňského roku.

Trenérský rekord v Edenu padl. Po Šilhavém, Ciprovi a Beránkovi překonal Trpišovský také Jarolíma