Matějovský: Musíme se snažit dělat klubu co nejlepší reklamu, aby děti měly chuť a touhu se přidat

Matějovský: Musíme se snažit dělat klubu co nejlepší reklamu, aby děti měly chuť a touhu se přidat

Mezi čtyřicátníky, kteří pořád brázdí prvoligové stadiony, jsou kromě Josefa Jindřiška, Tomáše Hübschmana či Tomáše Grigara samozřejmě i Marek Matějovský, který je ve svých jednačtyřiceti letech druhým nejstarším hráčem soutěže.

To, zda bude na nejvyšší úrovni pokračovat také v ročníku 2023/2024, zatím špílmmchr s největším počtem gólových asistencí neřeší. Na to přijde řeč až po skončení současných bojů...

"Mám dohodu s vedením klubu, že to budeme řešit až po sezoně. Pořád je o co hrát, nemá smysl se o tom teď bavit. Až budeme vědět, jak sezona dopadla, můžeme si sednout, vyhodnotit ji a říct si, kdo má jaké představy. Podle toho pak můžeme udělat nějaké rozhodnutí," citoval server gol.cz slova svěřence Pavla Hoftycha.

Důležitý bude nejen jeho osobní pocit, ale i zdraví a to, jak bude držet jeho tělo, které působí v profesionálním fotbale již více než dvě dekády.

"Je to hlavně o zdraví, o tom, jak se člověk cítí. Zároveň už při jednáních o posledních dvou smlouvách jsem s vedením řešil další věci. Zajímalo mě, jak bude tým vypadat, abych věděl, že klub má pořád nějaké ambice. Že si nepůjdu jen tak zahrát," neskrýval soutěživost spoluhráč Škody, Kušeje či Skaláka.

Protože by se mohl po ukončení profesionální kariéry přesunout do boleslavských struktur, co říká současným klubovým procesům ohledně výrazných investic do mládeže a akademie?

"Investice do mládeže jsou vždy ku prospěchu. Asi každý si přeje, aby děti měly ke klubu nějaký vztah. Aby to tak bylo a ony se mohly zlepšovat, musíte jim vytvořit podmínky. Myslím, že klub se tohle snaží hodně vylepšit. Je to vidět. Nicméně áčko vždy zůstane takovou výkladní skříní. Musíme se snažit dělat klubu co nejlepší reklamu, aby děti měly chuť a touhu se do klubu přidat," uzavřel bývalý kapitán Sparty, jehož jedinou zahraniční misí kariéry byl anglický Reading.

Nakopnutí Grigara, který nezkrotil své emoce? Totální hnus, tohle do fotbalu nepatří, smutnil Kušej