Pardubický Kováč: Troufnu si říct, že pokud bychom hráli doma od začátku sezony, tak nebojujeme o záchranu

Pardubický Kováč: Troufnu si říct, že pokud bychom hráli doma od začátku sezony, tak nebojujeme o záchranu

Radoslav Kováč se ujal Pardubic loni v září. Jak velký herní progres od té doby východočeská družina v čele s Dominikem Janoškem, Florinem Nitou a Michalem Hlavatým udělala?

"Určitě v organizaci hry, zlepšili jsme defenzivu. Samozřejmě produktivita není dobrá, s ní máme problém pořád. Ale hrajeme aktivně. Potřebovali bychom víc gólů od hráčů ze stran, střeďáci to nemůžou táhnout celou sezonu," upozornil na stránkách magazínu Gól bývalý šéf Opavy či Táborský.

Ohledně udržení elitní příslušnosti je optimistou, ale jedním dechem predikuje, že to bude boj až do posledního kola. "Na jaře jsme udělali 18 bodů, což není vůbec málo. Ale jsme stejně patnáctí. Kdyby mi ale někdo řekl v zimě, že budeme mít náskok dvou bodů na posledního, bral bych to všemi deseti. Nemáme však tolik zkušený tým, nedokážeme udělat delší vítěznou sérii. Tohle mě mrzí neskutečně. Je to však realita. Musíme zachovat klid a dobře se připravit," pokračoval třiačtyřicetiletý odborník.

V nadstavbě by mělo Pardubicím pomoci i domácí prostředí, na němž mužstvo operuje od startu jara. "Troufnu si říct, že pokud bychom hráli doma od začátku sezony, tak nebojujeme o záchranu. Domácí stadion nám moc pomohl, na jaře jsme tam zvítězili čtyřikrát," připomněl.

Rozhodující fázi ročníku 2022/2023 ovšem červenobílí rozjíždí hned dvěma venkovními zápasy za sebou s Teplicemi a Brnem, což bude podle Kováče velmi složité. "Potřebujeme z těchto dvou utkání udělat alespoň tři body. Což bude těžké, ale věříme si. Začínat doma by bylo pochopitelně daleko lepší," uzavřel šéf pardubické lavičky.

Kafka přišel do Vyškova i kvůli cizincům z Afriky a znalosti francouzštiny. Měli by si ještě více věřit