Osimhen mezi africkými střelci Serie A dorovnal Weaha, přesto říká: Ještě nejsem hotový útočník, mám co zlepšovat

Osimhen mezi africkými střelci Serie A dorovnal Weaha, přesto říká: Ještě nejsem hotový útočník, mám co zlepšovat
OBSAHUJE OHLASY

Podle útočníka Victora Osimhena mnoho lidí hráče Neapole na začátku této sezony předem odepsalo, a proto do ní vstupovali jako outsideři. I díky jeho 22 brankám, které z něj činí nejlepšího střelce aktuálního ročníku italské ligy, však celek zpod Vesuvu dosáhl ve čtvrtek na první titul po 33 letech. Čtyřiadvacetiletý Nigerijec v rozhovoru pro DAZN prohlásil, že Neapol začala ve scudetto věřit po říjnové výhře 1:0 na hřišti AS Řím, kterou zařídil právě on. Myslí si, že nikdo si titul nezaslouží víc.

Neapoli k třetímu titulu po triumfech v letech 1987 a 1990 stačila ve čtvrtečním 33. kole remíza 1:1 v Udine, na níž se gólem podílel právě Osimhen. Pět utkání před koncem ročníku mají svěřenci trenéra Luciana Spallettiho nedostižný náskok 16 bodů před druhým Laziem Řím.

"Nedokážu najít slova, kterými bych dokázal tento pocit vyjádřit. Je to úžasné. Čekali jsme 33 let. Od začátku sezony nás fanoušci ohromně podporovali. Nikdo si scudetto nezaslouží víc než Neapolitánci a Neapol. To, že jsme ho pro ně získali, je něco, na co nikdy nezapomeneme a co navždy zůstane v našich srdcích," řekl Osimhen.

"Na začátku sezony jsme byli outsideři. Moc lidí nám nevěřilo a spousta jich nás odepsala. Tým držel pohromadě, máme skvělého trenéra, fyzioterapeuty, doktory, kteří nás udržovali ve skvělé kondici. Od začátku sezony jsme věřili, že máme výborné mužstvo, které může dokráčet ke scudettu. Teď jsme tohoto snu dosáhli a tyto chvíle si vychutnáme," uvedl nigerijský reprezentant.

To, že Neapol reálně bojuje o titul, si podle něj hráči uvědomili v říjnu. "Začalo to ve chvíli, kdy jsme vyhráli na hřišti AS Řím. Patří mu velký respekt, mají skvělý kádr, ale díky způsobu, jakým jsme bojovali až do konce, jsme si uvědomili, že máme kvalitu na to vyhrát scudetto. Od chvíle, kdy jsme šli do čela tabulky, jsme už první místo neopustili. To dokazuje úžasnou mentalitu," prohlásil rodák z Lagosu.

"Partenopei" ho přivedli v létě 2020 jako nejdražší posilu v klubové historii. Lille za něj tehdy zaplatili 70 milionů eur (přes 1,6 miliardy korun). V předchozích dvou sezonách obsadil s Neapolí páté a třetí místo.

"Této lize budu navždy vděčný, protože jsem se díky ní dostal víc do povědomí. Ještě nejsem hotový útočník, mám co zlepšovat. Co se týče mých střeleckých schopností, je to úžasné. Spallettimu a jeho týmu patří velké poděkování, hodně jsem se díky nim zlepšil," mínil bývalý hráč Wolfsburgu a Charleroi.

"I díky spoluhráčům jsem získal pocit, že jsem lídr, díky čemuž jsem se zlepšil. Hodně mi pomohli i fanoušci Neapole. Když jsem sem přišel, ne všechno šlo hladce, ale dodali mi energii a podporovali mě. Udělali ze mě útočníka, jakým teď jsem," dodal Osimhen.

Díky gólu do sítě Udine zaznamenal 46. trefu v Serii A. Mezi africkými střelci v dějinách italské ligy tím na prvním místě dorovnal někdejšího hráče AC Milán a nynějšího prezidenta Libérie George Weaha.

Spalleti se stal nejstarším koučem, který získal Scudetto. Dokázal to, co nezvládli Benítez, Ancelotti, Sarri ani Gattuso