Slavia se řádně připravila na derby, Jurečka exceloval, Minčev zajistil Spartě vedení v tabulce, Budějovice přestřílely Liberec

30 kol základní části FORTUNA:LIGY je již minulostí. Nadstavbu odstartovala skupina o udržení. Baník v Moravskoslezském derby mohutně rozdrtil Zbrojovku Brno. Na konečném skóre 4:0 se podílel i ve formě hrající Tijani. Teplice proti Pardubicím udržely poločasové skóre 1:0 a zapsaly důležité body. Zlín se rozešel s Jabloncem smírně. Sobotním večerem započala rovněž skupina o titul, ve které Plzeň remizovala doma se Slováckem 2:2. Minčevova střela z nouze zajistila Spartě vedení v tabulce. Hradec s Boleslaví remizoval. Divoká přestřelka na jihu Čech skončila lépe pro domácí. Slavia si smlsla ve vršovickém derby na Bohemians v poměru 6:0.

FORTUNA:LIGA - skupina o titul - 1. kolo

Plzeň - Slovácko 2:2 (0:0)

Branky: 47. Hejda, 74. Durosinmi - 65. Kalabiška, 76. Vecheta. ŽK: Kopic (Plzeň). Rozhodčí: Petřík - Machač, Matoušek. Diváci: 7716.

Plzeň: Staněk - Řezník (72. Durosinmi), Kaša, Hejda, Holík - Kalvach, Ndiaye (72. Květ) - Sýkora, Vydra (59. Kopic), Mosquera (83. Vlkanova) - Chorý (83. Kliment). Trenér: Bílek.

Slovácko: Nguyen - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Kalabiška - Havlík, Daníček (56. Trávník) - Petržela (90.+1 Juroška), Mihálik (75. Šašinka), Holzer (56. Sinjavskij) - Brandner (56. Vecheta). Trenér: Svědík.

Plzeňští mají na třetím místě neúplné tabulky desetibodový náskok před čtvrtými Bohemians 1905, kteří v neděli nastoupí ve vršovickém derby na Slavii. Na tu Viktoria ztrácí osm bodů, za vedoucí Spartou zaostává o 10 bodů. Slovácko počtvrté z posledních pěti kol neprohrálo a je páté s jednobodovým mankem na Bohemians.

Západočeši začali aktivněji. Mosquera z úhlu těsně přestřelil, slibnou ránu uzdraveného Řezníka, který v lize nastoupil poprvé v sezoně, zablokovala hostující obrana. V 19. minutě Vydra po samostatném úniku od poloviny hřiště nevyzrál na Nguyena a hostující branku pak minul hlavou Holík.

Na přelomu 34. a 35. minuty se zaskvěl Nguyen, jenž vyrazil Kalvachovu střelu a fantasticky si poradil i s následnou hlavičkou Chorého. Ten později nepotrestal ani špatnou domluvu mezi stopery Hofmannem a Kadlecem.

Viktoria výborně vstoupila i do druhé půle. Kalvach z přímého kopu nacentroval do šestnáctky a Hejda hlavou ve 47. minutě otevřel skóre. Třiatřicetiletý stoper vstřelil třetí ligový gól v sezoně, všechny zaznamenal v posledních čtyřech zápasech, do kterých zasáhl.

Slovácko mohlo rychle odpovědět, ale Reinberkovu střelu z úhlu vyrazil Staněk. Plzeňský gólman ale v závěru 64. minuty obrovskou chybou daroval hostům vyrovnání, když mezi nohama propustil slabou Kalabiškovu hlavičku po centru střídajícího Trávníka.

Hosté převzali iniciativu a sahali po obratu, jenže Reinberk hlavou zamířil nad břevno. V 74. minutě Viktoria vstřelila druhý gól. Nguyen ještě vyrazil Kašovu hlavičku, ale Durosinmi z hraniční situace doklepl míč do sítě.

Slovácko odpovědělo už za dvě minuty po rohovém kopu. Bývalý dlouholetý plzeňský záložník Petržela vrátil míč do šestnáctky a Vecheta i s přispěním teče Durosinmiho hlavou překonal nejistého Staňka.

Západočeši ještě mohli získat vedení zpět na svou stranu, ale střídající Kopic vypálil vedle a Sýkorovu tečovanou ránu zneškodnil Nguyen. Jeho branku pak v nastavení přestřelil Durosinmi. Plzeň doma se Slováckem ztratila body po čtyřech ligových výhrách a z posledních 10 kol pouze dvakrát zvítězila.

Sigma Olomouc - Sparta Praha 0:1 (0:1)
Branka:
26. Minčev.
Rozhodčí: Všetečka - Hájek, Hrabovský - Kocourek (video).
ŽK: Breite, Kramář, Chytil, Zorvan - Minčev, Vydra, Clarup (asistent trenéra).
Diváci: 9364.
Olomouc:
Macík - Pokorný, Beneš, Zmrzlý - Ventúra (62. Zorvan) - Chvátal (76. Vodháněl), Pospíšil, Breite (88. Vaněček), Sláma (62. Zifčák) - Navrátil (61. Kramář), Chytil. Trenér: Jílek.
Sparta:
Kovář - Vydra, Panák, Ladislav Krejčí II - Zelený, Kairinen (89. Pavelka), Laci (62. Sadíek), Höjer (71. Mejdr) - Karabec (62. Haraslín), Minčev (70. Daněk) - Kuchta. Trenér: Priske.

Fotbalisté Sparty vstoupili do nadstavbové části Fortuna ligy výborně, když v prvním kole skupiny o titul vyhráli v Olomouci 1:0. Klíčový moment zápasu nastal ve 26. minutě, kdy zpoza vápna vystřelil Martin Minchev a k překvapení většiny zúčastněných míč doskákal až do sítě. Čisté svědomí nemohl mít brankář Matúš Macík, jenž po výrazných chybách z nedávné doby ani při návratu mezi tři tyče po jednozápasové absenci nepůsobil jistě. Letenští tak odskočili v neúplné tabulce Slavii na rozdíl pěti bodů.

Sparta hájila na hřišti Sigmy těsný náskok v čele ligové tabulky, do nadstavby však nevstupovala příjemně naladěna. Po nepřesvědčivých výhrách nad Plzní a Libercem prohrála finále MOL Cupu, ve kterém jí nedala šanci konkurenční Slavia. Obavy z absence Tomáše Čvančary v závěru sezony se tak do jisté míry naplňovaly. Olomouc ovšem byla outsiderem skupiny o titul a mohla se pro Pražany stát odrazovým můstkem k lepším výsledkům.

Olomoučtí zahrozili již v páté minutě, kdy prudce vypálil Ondřej Zmrzlý. Jeho střelu ze střední vzdálenosti však zneškodnil Matěj Kovář. Jinak úvodní čtvrthodina větší příležitost nepřinesla. K velké radosti početně zastoupených a hlučných pražských fanoušků šli jejich favorité ve 26. minutě do vedení. Minchev si za vápnem navedl míč na levačku a i přesto, že při střele uklouzl, nasměroval svůj projektil přesně k pravé tyči. Sigma sice měla v dalším průběhu hry zajímavé útočné náznaky, které vedly zejména přes delší míče na Mojmíra Chytila, avšak dalšího gólu se diváci do pauzy nedočkali.

Domácí fotbalisté nastoupili na Spartu po pauze zostra a v 51. minutě se mohli radovat. Hlavičku Víta Beneše po rohovém kopu ale zkrotil jistý Kovář. Obří šanci měl po hodině hry Jan Kuchta. Ten využil podklouznutí Víta Beneše na hranici vápna a sebral mu míč. Macík však proti reprezentantovi zasáhl a i s přispěním tyče mu zamezil ve skórování. Modrobílí dál toužili po vyrovnání, a hra se tak na obou stranách začala otevírat. Navzdory tlaku hostů hrozila Olomouc z protiútoků po pravém křídle, tyto snahy ale ke kýženému vyrovnání nevedly.

Sparta v Olomouci nezaváhala a minimálně na chvíli odskočila Slavii na rozdíl pěti bodů. Ta bude také 13. května příštím soupeřem Letenských, Sigma se ve stejný den představí na hřišti Plzně.

Slavia Praha - Bohemians Praha 1905 6:0 (1:0)
Branky:
30., 48., 53. a 84. Jurečka, 57. Douděra, 82. Van Buren.
Rozhodčí: Szikszay - Kubr, Volf - Zelinka (video).
ŽK: Jurečka - Hůlka.
Diváci: 17.132.
Slavia:
Kolář - Kačaraba, Ogbu (64. Ousou), D. Jurásek - Douděra (65. David Pech), Oscar (72. Tecl), Zafeiris (46. Hromada), Schranz - M. Jurásek (64. Provod), Van Buren, Jurečka. Trenér: Trpišovský.
Bohemians:
Jedlička - Kadlec, Křapka, Hůlka - Köstl, Jánoš (76. Nový), Jindřišek, Dostál (68. Kovařík) - Prekop (76. Mužík), Hála (87. Necid) - Drchal (67. Morávek). Trenér: Veselý.

Fotbalisté Slavie zvítězili v prvním kole nadstavby Fortuna ligy v domácím utkání nad Bohemians hladce 6:0. Klíčový podíl na tříbodovém zisku sešívaných měl Václav Jurečka, jenž zaznamenal hned čtyři branky, a znovu tak potvrdil, že se mu v této sezoně proti Klokanům daří. V součtu s pohárem se totiž kanonýr ověnčený inženýrským titulem trefil do sítě vršovického rivala už sedmkrát. Červenobílí zároveň zareagovali na odpolední výhru Sparty, k níž se před dalším vzájemným soubojem přiblížili na rozdíl dvou bodů.

Mnohými příznivci kritizovaná nadstavba přispěla ke kuriózní situaci, neboť Klokani zavítali do Edenu od začátku dubna již potřetí. Větší potlesk za svůj výkon sklidili právě před měsícem, kdy v pohárovém semifinále sahali do poslední minuty po senzačním postupu. Sešívaní by naopak rádi navázali na poslední ligový duel, v němž sestřelili Bohemku třemi góly již do poločasu. Druhý celek tabulky se navíc vezl na vlně oslav poté, co ve finále MOL Cupu vyloupil Letnou.

A možná taky proto je začátek utkání nezachytil v nejlepší formě. Erik Prekop vybídl parádním pasem své spoluhráče ke skórování, nicméně v předbrankovém prostoru žádný z nich nebyl. Slavia pak sice převzala iniciativu, k další gólové šanci se ale dostali Klokani. Antonín Křapka odražený míč v pokutovém území namířil jen těsně nad horní tyč. Naopak sešívaní úspěšně proměnili hned svou první příležitost ve 31. minutě. Dloubáček Davida Douděry si pokryl před obráncem Jurečka a v bezprostřední blízkosti překonal brankáře. Z dalšího pasu Douděry opět vznikla gólová šance, tentokrát ovšem Taras Kačaraba napálil pouze obličej gólmana Martina Jedličky.

Druhou půli odšpuntovala vynikající nahrávka Matěje Juráska za obranu, čímž poslal do samostatného úniku Jurečku, jenž tvrdým projektilem pod břevno navýšil vedení. Kanonýr domácích byl při chuti. Dovolil si totiž nádhernou dalekonosnou střelu, která zaplavala přesně k tyči, a završil tak hattrick. Slavia ve fantastickém vstupu do druhé půle ani nadále nepolevila. Centr za obranu v 57. minutě zužitkoval Douděra parádním lobem přes gólmana. Domácí poté na chvíli zvolnili, ujmout se mohla ještě hlavička Aihama Ousoua, ta však netrefila prostor mezi třemi tyčemi. V 83. minutě se po narážečce s Lukášem Provodem prosadil ranou k tyči Mick van Buren. O minutu později pak přidal svou čtvrtou branku Jurečka, který si vyměnil balon se střídajícím Stanislavem Teclem.

Slavia tak dominanntím způsobem ovládla třetí jarní derby o Vršovice a nadále komplikuje Spartě cestu za titulem. A právě letenskému soupeři může uštědřit další direkt již příští sobotu, kdy je v plánu další vzájemný duel na Letné. Bohemians o den později přivítají Slovácko.

FORTUNA:LIGA - skupina o udržení - 1. kolo

Baník - Brno 4:0 (3:0)

Branky: 11. Cadu, 32. Tijani, 37. Plavšič, 62. Juroška. ŽK: Granečný, Tijani (oba Brno). RozhodčíOrel – Slavíček, Arnošt. Diváci: 6117.

Ostrava: Letáček - Juroška, Bitri, Lischka (55. Pojezný), Fleišman - Kaloč - Cadu (71. P. Jaroň), Miškovič, Klíma (71. Buchta), Plavšič (83. Svozil) - Muhamed Tijani (55. Almási). Trenér: Hapal.

Brno: Berkovec - Matejov (46. Hladík), Mohamed Tijani, Hlavica, Koželuh - Texl - Nečas (46. Divíšek), Blecha (46. Štěrba), Ševčík, Alli (39. Granečný) - Řezníček (86. Fousek). Trenér: Hašek.

Zápas byl od začátku jednostrannou záležitostí. Domácí hráli od úvodu aktivně a od 10. minuty i vedli, když Cadu trkl hlavou do sítě Juroškův centr zprava. Ostrava po stranách vcelku hladce pronikala k brněnské bráně, ve 14. minutě z otočky nebezpečně vypálil Klíma, ale rána skončila vedle tyče.

I ve druhé trefě měl prsty krajní obránce Juroška. Centimetrově přesným pasem od pravé lajny ve 32. minuty vybídl Tijaniho a nejlepší ostravský střelec míč lízl hlavou přesně k tyči. Nigerijský útočník zapsal svůj devátý gól v ligové sezoně a navázal na hattrick z posledního utkání v Olomouci.

Baník s narůstajícím skóre zvyšoval i svou dominanci a sebejistotu. V 37. minutě sehrál pohlednou kombinaci: Kaloč překonal brněnskou defenzivu lobem za obrannou linii a rozběhnutý Plavšič po zemi překonal potřetí Berkovce. Slezané odehráli nejlepší první půli od třetího kola.

Trenér hostů Hašek okamžitě reagoval stažením Alliho ze hřiště a o přestávce udělal další tři změny ve snaze probudit svůj výběr. Ale šance měli znovu hlavně domácí. V 53. minutě pálil z hranice pokutového území Klíma, jeho ránu však brněnská obrana zblokovala na roh.

Přesnou mušku neměl ani střídající Almási, jenž hlavičkou z 10 metrů zakončil nad. Zato Juroška v 62. minutě se opět blýskl obránce Juroška, když si od pravé lajny navedl míč k šestnáctce a pak levačkou zacílil přesně horní roh Berkovcovy brány. Skóroval poprvé v ligovém ročníku.

Slezané navázali na minulé vítězství 4:1 v Olomouci a připsali si nejvyšší výhru od únorového triumfu 5:0 v Teplicích. Brno za celý zápas nevystřelilo na ostravskou bránu a venku v lize podesáté za sebou nezvítězilo.

Teplice - Pardubice 1:0 (1:0)

Branky: 15. Trubač. ŽK: Sy, Hora, Mičevič, Mucha, Jásir - Vlček. RozhodčíČerný – Nádvorník, Leška. Diváci: 3263.

Teplice: Mucha - Hora, Chaloupek, Mičevič - Hyčka (56. Sy, 70. Urbanec), Jukl, Trubač, Mareček, Hybš - Gning (70. Jásir), Fila (80. Žák). Trenér: Frťala.

Pardubice: Nita - Icha, Hranáč, Vlček, Chlumecký - Vacek (53. Darmovzal) - Sychra (75. Huf), Hlavatý, Janošek, Pikul (81. Krobot) - P. Černý. Trenér: Kováč.

Tepličtí prodloužili sérii neporazitelnosti na čtyři utkání. Pardubičtí nezvládli svůj 100. zápas v nejvyšší soutěži a venku prohráli popáté za sebou. Také třetí vzájemný duel v ligové sezoně ovládl domácí tým. Na rozdíl od říjnového utkání na teplických Stínadlech (5:1) a březnového zápasu na novém pardubickém stadionu (3:1) ale tentokrát padla jediná branka.

Skóre se změnilo hned z první nebezpečnější akce utkání. Trubač si našel na hranici vápna odražený míč a z voleje ho napálil nechytatelně k tyči. Odchovanec Hradce Králové oslavil první ligovou trefu po více než roce symbolicky v duelu s východočeským rivalem "Votroků".

Záhy vybojoval Gning míč pro domácího Filu, útočník české reprezentace do 21 let ale ve vyložené šanci netrefil míč čistě. Domácí k udržení poločasového vedení museli přestát dvě velké příležitosti soupeře. Janoškovu střelu z bezprostřední blízkosti vytáhl Mucha ve 24. minutě na roh, po kterém Chlumecký poslal hlavičku jen těsně vedle levé tyče.

Úvod druhého poločasu byl vinou střídání a několika ošetřování rozkouskovaný, přesto si oba celky vypracovaly gólové šance. Trubač se mohl prosadit podruhé krátce po přestávce, hlavou ale nedokázal usměrnit do brány Horův centr. Ještě větší šanci měl v 57. minutě na druhé straně Janošek, jenž ve skluzu poslal vnějším nártem míč do tyče.

Východočeši byli ve zbytku duelu aktivnější, do větší šance už se ale nedostali. Tým s nejhorším útokem soutěže (29 gólů) tak opět potvrdil, že ho trápí problémy ve finální fázi. Tepličtí, kteří mají naopak s 63 inkasovanými góly nejhorší ligovou defenzivu, tlaku odolali a zaznamenali čtvrté čisté konto v ročníku. Tři z nich si Severočeši připsali od nástupu trenéra Frťaly v polovině března.

Zlín - Jablonec 1:1 (0:0)

Branky: 60. Kovinič - 53. Šulc. ŽK: Didiba, Procházka, Vrba (trenér) - Král, Polidar. Rozhodčí: M. Zelinka – J. Pečenka, P. Kotalík. Diváci: 3371.

Zlín: Dostál - Cedidla, Simerský, Kolář, Procházka - Hrubý, Didiba (56. Tkáč) - Vukadinovič (86. Bartošák), Slončík (90.+1 Janetzký), Fantiš (56. Dramé) - Kozák (56. Kovinič). Trenér: Vrba.

Jablonec: Hanuš - Štěpánek, Král, Souček - Šulc, Jovovič (77. Černák), Hübschman, Považanec, Polidar (90.+1 Surzyn) - Ikaunieks (77. Patrák), Chramosta. Trenér: Horejš.

Zlínští sice tři kola po sobě neprohráli, v tabulce ale zůstali poslední s jednobodovou ztrátou na patnácté Pardubice a s osmibodovým mankem na první pozici mimo baráž. Jablonec čeká na ligovou výhru už sedm zápasů, i tak na 12. místě zvýšil svůj náskok před barážovými příčkami na pět bodů.

Ve čtvrté minutě se po přihrávce Fantiše dostal ke slibnému zakončení domácí Vukadinovič, jeho střela ale mířila vysoko nad. Postupem času získávali převahu hosté a byli také blízko vedoucímu gólu. Chramostovu střelu ve 14. minutě zlikvidoval brankář Dostál, který se vytáhl i při pokusu Ikauniekse. Tyč pak pomohla domácím při další ráně Chramosty.

Snahu Zlína o zteč Hanušovy branky brzdila nepřesnost ve finální fázi a tak musel domácí akcie držet gólman Dostál, který po půlhodině hry s pomocí břevna chytil šanci Ikauniekse. V závěru půle mohl na opačné straně otevřít skóre Kozák, po přesné přihrávce od Slončíka ale nejlepší zlínský střelec trefil jen nohy brankáře Hanuše, v jehož náruči skončila i Cedidlova hlavička.

Druhou půli silně ovlivnil podmáčený terén na hranici regulérnosti po silné průtrži mračen. S těžkými podmínkami se v úvodu lépe vypořádali hosté. V 52. minutě přezval od Považance míč Šulc a z hranice šestnáctky se trefil přesně k tyči. Skóroval ve druhém utkání po sobě a v první lize celkově podesáté.

Zlínskému kouči Vrbovi poté vyšla střídání. Krátce po nástupu na hřiště našel Dramé na malém vápně Koviniče, jehož jemná teč po hodině hry zapadla k tyči jablonecké branky. V 70. minutě zachraňoval před zlínskými útočníky na poslední chvíli Souček.

"Ševci" se tlačili za třemi body, k šanci se však již přes důkladnou jabloneckou obranu nedostali. Zlínští doma v lize neporazili Severočechy potřinácté za sebou. "Ševci" si připsali už dvanáctý nerozhodný výsledek v sezoně a potvrdili, že jsou remízovým "králem" nejvyšší soutěže.

Skupina 7.-10. místo:

České Budějovice - Liberec 3:2 (2:2)
Branky: 25. Hellebrand, 41. Adediran, 50. Králik - 7. Olatunji, 10. Tupta.
Rozhodčí: Krejsa - Kotík, Dresler - Batík (video).
ŽK: Čermák - Červ.
ČK: 90.+4 Čermák - 84. Červ.
České Budějovice:
Šípoš - Čoudek (71. Broukal), Havel, Králik - Čmelík (17. Sluka), Čavoš (86. Matoušek), Hora, Penner (71. Potočný) - Čermák, Hellebrand - Adediran (71. Hais). Trenér: Nikl.
Liberec:
Bačkovský- Plechatý, Prebsl, Purzitidis - Fukala (46. Presiler), Varfolomejev (57. Doumbia), Valenta (46. Červ), Ghali (57. Polyák) - Frýdek, Tupta - Olatunji (57. Rabušic). Trenér: Kozel.

České Budějovice porazily v úvodním duelu semifinále skupiny Fortuna ligy o umístění Slovan Liberec 3:2. Hosté ze severu Čech se přitom už v 10. minutě dostali do dvoubrankového vedení, ještě před koncem první půle však Budějovice dokázaly srovnat. Chvíli po změně stran navíc vstřelil vítězný gól Martin Králik. Trenér hostů Luboš Kozel tak zaznamenal ve svém 250. utkání na ligové lavičce prohru a do odvety půjdou v lepší pozici Jihočeši.

Budějovice se skvělým finišem vyšvihly do pavoukové skupiny o sedmé místo. Zasloužil se o to především Marcel Čermák, jenž přesnou trefou v závěrečných vteřinách zápasu v Brně zachránil bod a v posledním kole základní části přispěl dvěma góly k výhře nad Pardubicemi. Soupeřem Dynama byl v úvodním dvojduelu Liberec, který vstupoval do této fáze soutěže v pozici největšího favorita.

Severočeši se dostali do vedení už v sedmé minutě, kdy na polovině hřiště sebral Patriku Čavošovi míč Christian Frýdek a běžel s ním vpřed, kde jej naservíroval Victorovi Olatunjimu. Nejlepší střelec Liberce se před odkrytou bránou nemohl mýlit. Na tento úspěch vzápětí navázal Ľubomír Tupta, jehož technická rána k tyči navýšila vedení Slovanu. Hráči Dynama se ovšem nevzdali a ve 25. minutě snížili, prudkou střelou vymetl pravou šibenici brány hostů Patrik Hellebrand. Liberečtí dokázali následně opět udeřit, nicméně gól Filipa Prebsla neplatil kvůli ofsajdu. V další pasáži hry měli navrch domácí, což jim s končícím poločasem přineslo ovoce. Šťastnou trefu zaznamenal Quadri Adediran, jenž využil Čermákovy vynikající přihrávky a za pomoci mírné teče soupeřova obránce zajistil vyrovnání.

Na úspěšný konec první půle Jihočeši navázali hned v 50. minutě, kdy si na centr Jakuba Hory výborně naskočil Králik a překonáním brankáře zajistil Dynamu vedení. Ani po obratu skóre budějovičtí fotbalisté nepolevili ve své aktivitě. Po hodině hry se do dobré příležitosti propracoval Čavoš, který tvrdou ranou trefil pouze spojnici brány. Smůlu při zakončení měl i Hellebrand. Ten si při standardní situaci šikovně naběhl do vápna, kde po obdržené přihrávce vystřelil, nicméně zamířil do stejného místa jako předtím Čavoš. V závěru utkání ještě Lukáš Červ způsobil problémy svým spoluhráčům, když za tvrdý zákrok obdržel druhou žlutou kartu. Pár sekund před odpískáním konce nehezky fauloval také Čermák a vysloužil si u sudího rovněž červenou kartu. Oba týmy tedy dohrávaly bez jednoho hráče, diváci na Střeleckém ostrově se ale ani tak dalšího gólu nedočkali.

Dynamo vstoupilo do dvojduelu vítězně a v Liberci bude hájit těsný náskok. Odveta je na programu 13. května.

FK Mladá Boleslav - FC Hradec Králové 0:0
Rozhodčí:
Volek - Horák, Pochylý - Adámková (video).
ŽK: Klíma, Trusa, Kučera, Smrž.
ČK: 85. Smrž (všichni Hradec Králové).
Diváci: 1144.
Mladá Boleslav:
Mikulec - Donát, Suchý, Šimek - Suchomel (81. Mareček), Matějovský, Karafiát, Fulnek (81. Stránský) - Žitný (60. Kaulfus) - Ladra, Mašek (60. Kušej). Trenér: Hoftych.
Hradec Králové:
Vízek - Klíma, Čech (82. Novotný), Smrž - Gabriel, Kodeš, Rada, Harazim (54. Leibl) - Kučera - Trusa, Koubek (69. Vašulín). Trenér: Hejkal.

Mladá Boleslav vstoupila do nadstavbové části Fortuna ligy, v níž zápolí o finanční odměnu, remízou 0:0 s Hradcem Králové. V Lokotrans Areně, ve které v této sezoně hrají domácí utkání i Votroci, působil aktivněji celek z města automobilů. V jedné z největších šancí však hlavou minul bránu David Šimek a zbylé příležitosti skvěle zneškodnil gólman Patrik Vízek, jenž nastoupil do ligového utkání poprvé v probíhajícím ročníku.

Na první pohled vstupovala do prvního vzájemného měření sil v lepším rozpoložení Mladá Boleslav, která si ze základní části přenesla sérii tří zápasů bez prohry. Ty ovšem čítaly i remízy s Teplicemi a Zlínem, tedy celky, které bojovaly o záchranu v nejvyšší soutěži. To Hradec dvě z posledních tří utkání prohrál, naposledy však dokázal v Edenu poměrně překvapivě obrat o body pražskou Slavii.

Modrobílí zahrozili poprvé ve 26. minutě, kdy se po rychlé kombinaci ocitl v pokutovém území nikým nehlídaný Patrik Žitný, kterému v zakončení zabránil pohotovým skluzem Vojtěch Smrž. O pár desítek vteřin později byl blízko úvodní trefy po rychlém náběhu Lukáš Mašek, pokus domácího útočníka ale pohotovým zákrokem zneškodnil Vízek. Krátce po půlhodině hry pak zasahovat nemusel, jelikož Šimek po rohovém kopu mířil v jedné z největších šancí poločasu těsně vedle. O poznání lépe si vedl po famózní přihrávce Marka Matějovského v nastavení první půle Mašek, jeho trefa ale nemohla být kvůli ofsajdu uznána.

Po změně stran se k zakončení dostali jako první Votroci, když dalekonosný pokus Jakuba Kučery z 51. minuty zneškodnil pozorný Petr Mikulec. Větší potíže následně nadělal domácímu brankáři projektil Matěje Trusy, který Mikulec vyrazil pouze k nohám Matěje Koubka, jenž v nadějné pozici zamířil trestuhodně vedle. Gólový účet utkání mohl otevřít krátce po hodině hry střídající Vasil Kušej, ani on však skvěle chytajícího Vízka zblízka nepřekonal. V 75. minutě si domácí útočník po geniálním Matějovského pasu souboj s Vízkem zopakoval, tentokrát se jeho pokus zastavil až na tyči hostující branky. V 85. minutě zamířil po druhé žluté kartě předčasně do sprch Smrž, svěřenci Pavla Hoftycha ale krátkou početní převahu využít nedokázali.

Utkání tak skončilo remízou, která ponechává veškerou důležitost plánované odvetě. Ta se hraje 13. května znovu v Mladé Boleslavi.