West Ham se Součkem obral Red devils o důležité body, Arsenal dále sní o titulu, Lampard na sedmý pokus s Chelsea vyhrál

Chelsea v 35. kole anglické Premier League vyhrála 1:3 na hřišti Bournemouthu. Bylo tomu tak poprvé pod trenérem Lampardem. Staronový lodivod The Blues si do dnešního odpoledne připsal šest porážek v řadě. Manchester City porazilo Leeds poměrem 2:1. Tři body si připsal i Tottenham a Liverpool. Arsenal po výhře nad Newcastlem dostal Manchester City pod tlak a dále může doufat v titul.

Gündogan dal v 19. a 27. minutě téměř totožné branky. V obou případech se německý záložník prosadil přízemní střelou z hranice vápna, nejprve do pravého dolního a poté do levého dolního rohu. Na obě branky mu přihrál Mahriz. V závěru zápasu měl Gündogan šanci na hattrick, ale z pokutového kopu neuspěl a z následného protiútoku snížil Rodrigo. Pořádně tím naštval trenéra City Guardiolu, protože na penaltu byl určený Haaland, ale nejlepší střelec ligy přenechal míč spoluhráči. "Citizens" v lize zvítězili podesáté v řadě. Leeds neuspěl při debutu kouče Sama Allardyce, který v týdnu nahradil Javiho Graciu, a čeká na vítězství už šest zápasů. V tabulce je na 17. posledním nesestupovém místě a má stejně bodů jako osmnáctý Nottingham, který má k dobru pondělní utkání s posledním Southamptonem.

Fotbalisté Chelsea ukončili v Bournemouthu sérii šesti soutěžních porážek a v lize si připsali tři body poprvé od 11. března, kdy vyhráli v Leicesteru. Rozhodli dvěma brankami v poslední desetiminutovce. Nejprve dal svůj premiérový gól v dresu londýnského klubu obránce Badiashile a na 3:1 upravil Félix.

Kane udeřil v nastavení prvního poločasu hlavou a v historické tabulce střelců se odpoutal od někdejšího kanonýra Manchesteru United a Evertonu Waynea Rooneyho. Před ním je pouze Alan Shearer s 260 trefami. V aktuálním ligovém ročníku si Kane polepšil na 26 branek a je druhý za hvězdou Manchesteru City Haalandem, který vyšel poprvé po pěti zápasech v Premier League naprázdno. Norský útočník má na kontě rekordních 35 gólů.

Liverpool doma porazil Brentford 1:0 a díky šestému ligovému vítězství za sebou se na pátém místě přiblížil bod k Manchesteru United, jenž okupuje poslední pozici pro postup do Ligy mistrů. "Rudí ďáblové" mají nicméně o dva odehrané duely méně než jejich liverpoolští rivalové. Před začátkem zápasu fanoušci Liverpoolu na protest proti hraní hymny Spojeného království hlasitě bučeli, pískali a skandovali jméno svého týmu. Státní hymna na stadionu zněla při příležitosti korunovace krále Karla III. Utkání rozhodl svým jubilejním 100. gólem na Anfieldu Egypťan Salah, pro nějž to zároveň byla 19. ligová branka v sezoně.

Fotbalisté Arsenalu zvítězili jako teprve druhý tým v této sezoně anglické ligy na hřišti Newcastlu United. Díky výhře 2:0 jsou dál o bod za vedoucím Manchesterem City, obhájce titulu má však utkání k dobru.

Skóre zápasu druhého se třetím otevřel po třinácti minutách ve formě hrající Ödegaard, který v minulém kole rozhodl dvěma góly o výhře Arsenalu nad Chelsea. Norský záložník se prosadil krásnou přízemní střelou z velké dálky.

V úvodu druhého poločasu se mohl Newcastle vrátit do zápasu, Isak však hlavou mířil pouze do tyče. O dvě minuty později zvonila branková konstrukce i na druhém konci hřiště, když se Martinelli trefil do břevna. Zvýšit na 2:0 se podařilo hostům v 70. minutě, kdy si zpětnou přihrávku Martinelliho srazil do vlastní sítě Schär. Newcastle může přijít o třetí příčku, pokud večer Manchester United zvítězí na hřišti West Hamu.

„Kladiváři“ udělali po třech prohrách za sebou velký krok k záchraně, když doma porazili nevýrazný Manchester United. Jediným gólem rozhodl zápas Benrahma, jehož slabá střela zpoza vápna zaskočila De Geu. V druhém dějství se trefil hlavou mezi tři tyče český reprezentant Souček, stál však v ofsajdu. West Ham má na 15. místě náskok sedmi bodů na sestupové pásmo, "Rudí ďáblové" nadále ztrácejí dva body na třetí Newcastle.