Hlavička jak od Zidana. Starší bratr hvězdy Arsenalu se ukázal v nepříliš zářném světle

Hlavička jak od Zidana. Starší bratr hvězdy Arsenalu se ukázal v nepříliš zářném světle

Pro kapitána FC Basilej Taulanta Xhaku skončila předčasně sezona švýcarské ligy kvůli osmizápasovému distanci. Starší bratr záložníka Arsenalu Granita Xhaky dostal dlouhý zákaz činnosti za dva konflikty s protihráči v nedělním utkání proti Curychu (0:2).

Dvaatřicetiletý Xhaka v závěru zápasu nejprve po faulu Antonia Marchesana chytil soupeře do kravaty, za což dostal červenou kartu. O několik okamžiků později ještě napadl jiného protihráče úderem hlavou a připomněl tím incident Zinédina Zidana ve finále MS 2006.

Od vedení ligy dnes Xhaka dostal distanc na sedm utkání za nesportovní chování a na další duel za osmou žlutou kartu v sezoně, kterou inkasoval v dřívějším průběhu zápasu.

Od přísného trestu Xhaku neuchránila ani veřejná omluva, kterou dnes dopoledne zveřejnil na instagramu. "Znáte mě všichni jako emocionálního hráče. A také my hráči jsme lidé z masa a kostí, kteří v určitých situacích reagují přehnaně. Žádné urážky namířené proti mně nebo mé rodině však nemohou toto moje chování omluvit," uvedl obránce, jenž na rozdíl od bratra Granita nereprezentoval rodné Švýcarsko, ale Albánii, z níž jejich rodina pochází.