Bývalý střelec Teplic i Ústí zaplul do hvězdné společnosti úderných třicátníků Ligy mistrů a přiblížil se rekordu Giggse

Bývalý střelec Teplic i Ústí zaplul do hvězdné společnosti úderných třicátníků Ligy mistrů a přiblížil se rekordu Giggse

Edin Džeko se stal v rámci středečního milánského derby teprve sedmým hráčem historie, který dokázal vstřelit ve slovutné Lize mistrů po svých třicátých narozeninách minimálně 20 branek.

Před zkušeným forvardem Nerazzurri to dokázali pouze velikáni Didier Drogba, Zlatan Ibrahimovič, Lionel Messi, Kam Benzema, Robert Lewandowski a samozřejmě Cristiano Ronaldo, jenž je nejlepším střelcem všech dob.

Exteplickému kanonýrovi, který prošel před osmnácti lety také Ústím nad Labem, je momentálně 37 let a 55 dnů. Díky tomu se stal také druhým nejstarším střelcem v semifinále nejprestižnější evropské soutěže.

Rekord drží již dvanáct let velšský internacionál s báječnou kariérou v Manchesteru United Ryan Giggs, jemuž bylo při jeho gólovém zápisu v roce 2011 ještě o tři měsíce více.

Bývalý ofenzivní hráč Wolfsburgu, Manchesteru City i AS Řím by se mu však mohl přiblížit. Inter má totiž semifinále s AC rozehráno velmi dobře a pokud to dotáhne, Džeko si poprvé ve své kariéře zahraje o ušatou trofej LM. Finálové rozuzlení je na programu desátý červnový den.

Italské novináře ohledně rodáka z bosenského Sarajeva zajímalo, zdali bude pokračovat na stadionu Giuseppe Meazzy také v příštím soutěžním ročníku 2023/2024. Nynější kontrakt v hlavním městě italské módy mu totiž doběhne už za pár týdnů...

"Musíte se zeptat klubu," vzkázal na tiskové konferenci dobře naladěný autor čtyř branek v sezoně Ligy mistrů a devíti gólů v Serii A.

Musíme pořád věřit, protože jedna situace může v odvetě všechno změnit, motivuje Pioli hráče AC Milán