AC Milán si komplikuje cestu do Ligy mistrů. Neapol po mistrovských oslavách padla v Monze

Fotbalisté Lazia Řím v předehrávce 35. kola italské ligy remizovali na svém hřišti 2:2 s Lecce a opět si zkomplikovali boj o postup do Ligy mistrů. Stejně jako AC Milán. Na góly plodný byl zápas Interu. Ten navázal na představení v Lize mistrů a na domácím stadionu získal tři body na úkor Sassuola. Nic jednoduchého to ale nebylo. Fotbalisté Neapole podlehli na hřišti Monzy 0:2, již jistý mistr prohrál čtvrté utkání v sezoně. Fiorentina s Antonínem Barákem v základní sestavě porazila Udine 2:0. Verona podlehla FC Turín 0:1 a je na 17. místě před osmnáctou Spezií pouze díky lepšímu skóre.

Monza si vyšlápla na dalšího favorita, po výhrách nad Interem a Juventusem si nováček připsal skalp již jistého vítěze italské ligy. Tým ze severu Itálie se ujal vedení po čtvrthodině, kdy krásnou kombinaci ve velkém vápně zakončil do prázdné branky Dany Mota. Ve 40. minutě měl velkou šanci Anguissa, jeho střelu však zneškodnil Di Gregorio. Skóre uzavřel na začátku druhé půle Petagna, který se dostal k ve vápně k odraženému míči a s jistotou zakončil. Monza je na devátém místě.

Stejný bodový zisk má po dnešku i osmá Fiorentina, která si poradila s Udine díky skvělému úvodu. Po sedmi minutách se prosadil Castrovilli, o dvě minuty dostal míč do sítě český reprezentant Barák, kvůli předcházejícímu ofsajdu byla ale branka odvolána. Výhru Fiorentiny potvrdil v poslední minutě zápasu Bonaventura. Po konci zápasu pak dostal společně s hostujícím Rodrigem Becaoem červenou kartu za nesportovní chování.

Inter Milán zvítězil ve 35. kole italské fotbalové ligy doma nad Sassuolem 4:2, vyhrál popáté v řadě a posunul se na třetí místo před Lazio Řím. Městští rivalové z AC Milán překvapivě prohráli na hřišti sestupem ohrožené Spezie 0:2 a na pátém místě tabulky si zkomplikovali boj o postup do příštího ročníku Ligy mistrů. Svěřenci Stefana Pioliho v Serii A nebodovali po čtyřech výhrách a poprvé od 18. března, kdy podlehli 1:3 Udine.

Sassuolo šlo proti Interu do vedení v 11. minutě, ale Berardiho branka neplatila pro ofsajd. Čtyři minuty před poločasem už regulérně otevřel skóre domácí Lukaku. Krátce po změně stran zdvojnásobil vedení Interu nešťastnou tečí do vlastní sítě obránce hostí Tressoldi a hned vzápětí svým 20. gólem v sezoně zvýšil na 3:0 Martínez. V tabulce střelců je na druhém místě, tři branky za Osimhenem z Neapole. Hosté ještě vývoj utkání zdramatizovali brankami Matheuse Henriqua a Frattesiho, ale Lukaku v závěru svou druhou trefou výhru pojistil.

Inter má na čtvrté Lazio Řím náskok jednoho bodu. Pátý AC Milán ztrácí na příčky zajišťující účast v Lize mistrů čtyři body.

Vítězství outsidera nad AC Milán zajistili v závěrečné čtvrthodině Wisniewski a Esposito. Spezia bodovala po třech porážkách a na prvním sestupovém místě se bodově dotáhla na Veronu, která bude hrát v neděli. Milánský velkoklub se příliš dobře nenaladil na odvetu semifinále Ligy mistrů, ve které na hřišti Interu bude v úterý dohánět dvougólové manko z prvního duelu. Svěřenci Stefana Pioliho v Serii A prohráli poprvé od 18. března, kdy podlehli 1:3 Udine.

Bergamo rovněž překvapivě prohrálo v Salernu 0:1 a ztratilo cenné body v boji o postup do pohárové Evropy. Jedinou branku vstřelil v třetí minutě nastavení Antonio Candreva. Atalanta prohrála podruhé za sebou a v neúplné tabulce je o skóre sedmá mimo pohárové příčky. Salernitana zvítězila poprvé po třech zápasech a na 15. místě má na sestupové příčky náskok osm bodů.

Serie A - 35. kolo

Lazio Řím - Lecce 2:2

Branky: 34. Immobile, 90.+4 Milinkovič-Savič - 45.+2 a 51. Oudin.

Salernitana - Atalanta 1:0

Branka: 90.+3 Candreva

Spezia - AC Milán 2:0

Branky: 75. Wisniewski, 85. Esposito

Inter Milán - Sassuolo 4:2

Branky:  41. a 89. Lukaku, 55. vlastní Tressoldi, 58. Martínez - 63. Matheus Henrique, 77. Frattesi

Hellas Verona - FC Turín 0:1

Branka: 29. Vlašič

Fiorentina - Udine 2:0

Branky: 7. Castrovilli, 90. Bonaventura

Monza - Neapol 2:0

Branky: 18. Dany Mota, 53. Petagna