Bayern nedopustil překvapení, Dortmund ale díky další výhře žije. Leverkusen si komplikuje boj o poháry

Už v pátek začalo další kolo Bundesligy. V ofenzivních hodech se vyžíval hlavně domácí Kolín. V sobotu byl velký tlak na Bayern, který musel vyhrát. Ale uspěl - se Schalke si doma poradil bez potíží. Stejně jako Borussia Dortmund s Gladbachem. Fotbalisté Leverkusenu přišli remízou 1:1 s předposledním Stuttgartem o důležité body v boji o evropské poháry. Obě branky padly v druhém poločase z penalty. K účasti ve skupinové fázi Ligy mistrů se přiblížilo Lipsko, které otočilo domácí zápas s Brémami a díky výhře 2:1 se vrátilo na třetí příčku před Union Berlín.

V německé fotbalové lize dělí dvě kola před koncem vedoucí Bayern a druhý Dortmund stále jediný bod. Ve 32. dějství se oba aspiranti střelecky vytáhli před svými diváky, mnichovský velkoklub deklasoval zachraňující se Schalke 6:0, Borussia na to zareagovala vítězstvím 5:2 nad Mönchengladbachem.

Na třetím bundesligovém vítězství Bayernu za sebou se dvěma góly podílel Gnabry, který se s 13 brankami osamostatnil v čele klubové střelecké tabulky. Skórovali také kanonýr Müller, z penalty Kimmich, osmnáctiletý Tel a v nastavení Mazráví. Schalke, za něž odehrál celé utkání Alex Král, nebodovalo po dvou vítězstvích a kleslo na 16. místo znamenající baráž.

Dortmund na vítězství založil čtyřmi brankami v prvním poločase. Devátý gól v sezoně dal střelecký lídr Borussie Malen, penaltu proměnil Bellingham a dvakrát se prosadil po Malenových asistencích Haller. Hosté po změně stran snížili díky penaltě Bensebainiho a trefě Stindla. Konečné skóre stanovil v nastavení rovněž střídající Reyna.

Bochum doma porazila 3:2 Augsburg, v jehož brance stál Tomáš Koubek, a poslala Schalke na sestupové příčky. Domácí zvítězili po šesti zápasech.

Union Berlín v přímém souboji o třetí místo porazil doma Freiburg 4:2. Dva góly dal surinamský útočník Becker, který je s jedenácti brankami nejlepším týmovým střelcem, v poraženém celku zaznamenal 14. trefu v sezoně Grifo. Berlínský klub se posunul o dva body před Lipsko, které hraje až v neděli s Brémami, Freiburg má o další bod méně.

Počtrnácté v sezoně skóroval také Kolo Muani při domácí výhře Frankfurtu nad Mohučí. Lepší je v soutěži jen brémský Füllkrug s 16 zásahy.

Sestupem ohrožený Stuttgart poslal do vedení desátou ligovou trefou v sezoně nejlepší střelec Stuttgartu Guirassy, který do týmu přišel v létě z Rennes. O deset minut později fauloval na druhé straně brankář Bredlow a z pokutového kopu vyrovnal Palacios.

Český útočník Hložek nastoupil až v 87. minutě, jeho Leverkusen klesl na sedmou příčku za Wolfsburg, který je po výhře nad Hoffenheimem na šestém místě zaručujícím postup do předkola Evropské konferenční ligy. Stuttgart ztrácí dvě kola před koncem bod na Schalke na šestnácté barážové pozici a dva body na patnáctou Bochum.

Fotbalistům Lipska se podařilo poprvé překonat Pavlenku v 66. minutě, gól Nkunkua byl ale odvolán kvůli předcházejícímu faulu. O pár minut později bylo pro domácí ještě hůř, jelikož po rychlé akci otevřel skóre hostující Bittencourt. Všechny body ale nakonec zůstaly v Lipsku. V závěru se nejprve prosadil Orbán hlavou a v šesté minutě nastavení po průniku Nkunkua dokonal obrat Szoboszlai.

BUNDESLIGA - 32. KOLO:

Dortmund - Mönchengladbach 5:2
Branky: 20. a 32. Haller, 5. Malen, 18. Bellingham, 90.+4 Reyna - 75. Bensebaini z pen., 85. Stindl

Bayern Mnichov - Schalke 6:0
Branky: 50. a 66. Gnabry, 21. Müller, 29. Kimmich, 80. Tel, 90.+2 Mazráví

Bochum - Augsburg 3:2
Branky: 2. Antwi-Adjei, 59. vlastní Gouweleeuw, 62. Losilla - 29. Maier, 85. Yeboah

Eintracht Frankfurt - Mohuč 3:0
Branky: 18. Kamada, 40. Buta, 59. Kolo Muani

Union Berlín - Freiburg 4:2
Branky: 36. a 38. Becker, 5. Behrens, 80. Lajdúní - 56. Gulde, 70. Grifo z pen.

Wolfsburg - Hoffenheim 2:1
Branky: 15. Kaminski, 75. Waldschmidt - 90.+3 Guilavogui

Kolín nad Rýnem - Hertha Berlín 5:2
Branky: 39. a 69. Hübers, 8. Selke, 43. Schirí, 81. Huseinbasic - 18. Tousart, 33. Jovetič

Stuttgart - Leverkusen 1:1
Branky: 57. Guirassy z pen. - 70. Palacios z pen.

Lipsko - Brémy 2:1
Branky: 87. Orbán, 90.+6 Szoboszlai - 70. Bittencourt