Pardubice přečkaly dvě penalty a ještě žijí. Kováč: Je úplně jedno, jak hrajete, teď je to válka o body

Pardubice přečkaly dvě penalty a ještě žijí. Kováč: Je úplně jedno, jak hrajete, teď je to válka o body
OBSAHUJE OHLASY

Dvě penalty, stejný střelec, ani jeden gól. Důležitý záchranářský souboj mezi Brnem a Pardubicemi přinesl ve druhé půli nevídané penaltové drama – prohrávající Zbrojovka dostala během několika minut možnost zahrávat dvě penalty, ani jednu ale jinak vyhlášený kanonýr Jakub Řezníček neproměnil.

Pardubice začaly v Brně lépe než domácí, byly výrazně aktivnější a taky šly po půl hodině hry do vedení zásluhou Chlumeckého. Druhá půle se ale vyvíjela jinak.

„V prvním poločase jsme hráli dobře. Věděli jsme, že ve druhém poločase nebudou tak pasivní. Nezačali jsme druhý poločas dobře, byli jsme nervózní, jako bychom to chtěli ubránit,“ popisoval po zápase v rozhovoru pro O2 TV trenér Pardubic Radoslav Kováč.

Brno převzalo otěže hry a vypracovali si několik dobrých šancí. Ty největší pak přišly 69. a 75. minutou, kdy mohli domácí kopat dvě penalty. Jenže obě brankář Florin Nita jinak spolehlivému Jakubu Řezníčkovi zneškodnil.

Krátce nato Zbrojovka přeci jen dostala míč do sítě, jenže se pískal ofsajd a gól neplatil.

„Byl to podle mě nejlepší poločas Brna, co tu jsem. Vynutili jsme si velkou převahu, ze které vykrystalizovaly dvě penalty, akorát jsme je neproměnili. Pak jsme se ještě jednou radovali z gólu, který byl neuznaný pro ofsajd. Končíme emocionálně vyčerpaní,“ říkal po utkání viditelně psychicky vyčerpaný kouč Zbrojovky Martin Hašek.

Pardubice se tak dokázaly bodově dotáhnout na svého dnešního soupeře a ještě mají naději na záchranu. A znovu jim pomohl gólman Florin Nita.

„Florin nám v každém zápase dává šanci bodovat a dnes byl extrémně famózní. Jsem šťastný, že máme tři body, protože jsme je strašně potřebovali. Teď je úplně jedno, jak hrajete, jakým systémem, teď už je to jen válka o body,“ usmíval se Kováč.