Atlético Madrid si zajistilo účast v Lize mistrů, Barcelona podlehla Realu Sociedad

Fotbalisté Barcelony v dnešním 35. kole španělské ligy podlehli 1:2 San Sebastianu. Katalánský celek v prvním utkání po zisku titulu utrpěl premiérovou domácí porážku v sezoně.

O výhře San Sebastianu rozhodli Merino se Sörlothem. Barcelona, která po zápase převzala mistrovský pohár, v 90. minutě už jen snížila zásluhou nejlepšího ligového střelce Lewandowského.

San Sebastian si díky výhře upevnil čtvrté místo s odstupem pěti bodů od Villarrealu na pátém příčce. "Žlutá ponorka" dnes zvítězila 2:1 v Gironě, kde o výhře hostů rozhodl ve čtvrté minutě nastavení Moreno.

Girona si naopak boj o poháry zkomplikovala a na sedmém místě pro kvalifikaci Konferenční ligy ji vystřídalo Bilbao. Baskický celek vyhrál 2:1 nad Celtou Vigo a díky prvnímu vítězství po čtyřech kolech má před Gironou sedmibodový náskok.

Real Madrid po debaklu v semifinále Ligy mistrů neuspěl ani v domácí soutěži a ve 35. kole španělské ligy překvapivě prohrál na hřišti Valencie 0:1. Po druhé porážce z posledních tří ligových zápasů "Bílý balet" přišel o druhé místo v tabulce na úkor městského rivala Atlética, které doma zvítězilo nad Pamplonou 3:0 a zajistilo si pro příští sezonu účast v LM.

Real se stejně jako proti Manchesteru City (0:4) nedokázal gólově prosadit. O výhře Valencie, která udělala významný krok k záchraně, rozhodl ve 33. minutě López. Největší šanci Realu měl v 68. minutě Rodrygo, ale brankáře Mamardašviliho nepřekonal. Krátce poté byla hra na téměř deset minut přerušena, protože se do sebe pustili útočník Realu Vinícius Júnior a Cömert z Valencie. Z tribuny následně údajně zazněly rasistické poznámky na adresu madridského útočníka.

Real se marně snažil o vyrovnání a v nastavení se odehrála druhá potyčka v zápase, při níž Vinícius Júnior udeřil soupeře do obličeje a byl vyloučen.

Atlético mělo lepší den a tři kola před koncem ligy má jistotu, že v tabulce už neskončí hůře než čtvrté a do milionářské soutěže doprovodí mistrovskou Barcelonu a Real. Madridský klub se týden po nečekané porážce od posledního Elche vrátil na vítěznou vlnu. Čtvrtou výhru z pěti posledních kol zařídili Carrasco a ve druhém poločase Ňíguez a Correa. Pamplona nyní ztrácí už tři body na poslední pohárovou příčku.