Hrajeme o život a na tom hřišti to musí být vidět, burcuje pardubickou kabinu Černý

Hrajeme o život a na tom hřišti to musí být vidět, burcuje pardubickou kabinu Černý

Pardubice nezvládly poslední souboj se Zlínem a situace na chvostu tabulky se vyrovnala natolik, že pořád mohou přímo spadnout hned tři celky. Východočeský soubor však bude moci dotyčného strašáka definitivně zahnat již ve středu večer v CFIG Aréně proti Jablonci.

Jaký duel očekává druhý nejzkušenější muž pardubické kabiny Pavel Černý? "Očekávám otevřenou hru, protože je Jablonec už zachráněný. Soupeř může hrát uvolněně, navíc to mají postavené tak, že chtějí hrát fotbal, což by nám mělo vyhovovat. Potkají se dva týmy, které se prezentují kombinační hrou. My ale hrajeme o život a na tom hřišti to musí být vidět," burcoval kabinu autor jediné trefy proti "ševcům", jehož slova vyšla na webu fkpardubice.cz.

Jak náročný bude druhý těžký zápas během čtyř dnů? "Je to o něco náročnější než normálně. Na druhou stranu je ale dobře, že ty zápasy jdou takhle rychle za sebou. Člověk může aspoň zapomenout na nedělní nezdar proti Zlínu. Musíme se oklepat, dobře zregenerovat, trochu potrénovat a ve středu to musíme urvat za každou cenu," přidal.

Poslední měření sil na severočeské Střelnici vyhrál 1:0 Jablonec. "Musíme změnit jen to, že dáme o gól více než soupeř," pomohl si známou frází svěřenec Radoslav Kováče.

Tentokrát se však bude hrát v Pardubicích, kde by to mělo být jiné. "Přejeme si, aby přišli diváci a vytvořili nám tu báječnou atmosférou, kterou vytváří v každém domácím utkání. Vždy nás ženou dopředu. Hrát před takovým publikem je radost. Budeme se na naše fanoušky těšit, chceme se jim odvděčit vítězstvím."

Semafor F:NL: Domácí dominance kandidáta na postup, trápení Vlašimi i tažení Táborska