AS musí hrát před prázdnými tribunami

AS musí hrát před prázdnými tribunami

Římské AS sehraje následující domácí zápas před prázdnými ochozy. Rozhodl o tom Italský fotbalový svaz, který tak reagoval na nepřístojné chování fanoušků pátého klubu Serie A. Ti ve víkendovém utkání s Livornem přinesli na stadion transparenty s neonacistickými a antisemitskými hesly.

AS Řím tak podruhé během dvou let sehraje kvůli chování svých příznivců domácí zápas před prázdnými tribunami. Minulou sezonu muselo AS uzavřít stadion na poslední dvě domácí utkání základní skupiny Ligy mistrů, když švédského sudího Anderse Friska trefila v utkání s Dynamem Kyjev do hlavy hozená mince.

Nejnovější incident v hledišti Olympijského stadionu zasadil další ránu do pošramoceného image italského fotbalu. O dřívější šrámy se postaral útočník Lazia Řím Paolo Di Canio, kterého svaz dvakrát potrestal za hajlování v utkáních proti Livornu a Juventusu. V listopadu se navíc terčem rasistických urážek fanoušků Interu Milán stal záložník z Pobřeží slonoviny Mark Zoro.

Italský ministr vnitra Gieseppe Pisanu v návaznosti na události z Olympijského stadionu navrhl, aby měli policisté pravomoc ukončit každé utkání, při němž by došlo k hlásání rasistických myšlenek či nenávisti k cizincům.

[ 31.1.2006 - Reuters / eFotbal ]

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.