Tři nejvydařenější přestupy v Premier League za tuto sezonu

Prosadit se v anglické Premier League? To není nic snadného. A dvojnásob to platí pro hráče, kteří mění angažmá buď přímo v rámci soutěže, nebo pro ty, kteří přichází za kanál La Manche ze zahraničí. Změn byla v této sezoně na soupiskách týmů celá řada. Které příchody lze podle goal.com označit za ty vůbec nejvydařenější?  

Erling Haaland (Manchester City)

Zcela jednoznačné prvenství ovšem drží Manchester City. Bohatý celek z Borussie Dortmund v létě přivedl kanonýra Erlinga Haalanda, který na nic nečekal a začal dávat góly jak na běžícím pásu. Investovaných 51 milionů liber, což je mimochodem o 25 % méně než dal Liverpool za Darwina Nuneze, se Manchesteru rychle vrátilo.

V Norsku, Rakousku a Německu sice dával v průměru více než gól na zápas, ale nikdo nečekal, že si tuto produktivitu udrží i v Anglii. Nejenže se mu to povedlo, ale dokonce zažil nejlepší sezonu v kariéře, když v dosavadním průběhu Premier League nasázel již 36 branek, čímž vytvořil nový rekord soutěže. Celkem dal v tomto ročníku 52 tref a mimo jiné pomohl týmu do finále Ligy mistrů.

Foto: © Manchester City