Rozhodnuto! Defenzivní opora Dortmundu bude pokračovat

Rozhodnuto! Defenzivní opora Dortmundu bude pokračovat

Dlouho se o tom spekulovalo, ale je hotovo. Mats Hummels, v současné době už legenda Dortmundu, bude pokračovat v žlutém dresu další sezonu. 

Fanoušci Borussie Dortmund se dnes pmohli radost. Mats Hummels, který se vzepřel věku a hraje výborně, prodloužil smlouvu o další rok.

Hummels sice své rozhodnutí nechal na konec sezony, ale ukázalo se, že se nakonec rozhodl zůstat v klubu, který je jeho domovem 14 ze 17 let jeho kariéry.

Před sedmi lety sice BVB na krátkou dobu opustil a působil v Bayernu Mnichov, ale od svého návratu do mateřského klubu je věrným vojákem. To dokázal i v neděli, kdy výborným výkonem dovedl své spoluhráče k výhře v Augsburgu.

I ve svých 34 letech patří Hummels k absolutně klíčovým hráčům. V této sezoně odehrál 29 bundesligových zápasů a čtyřikrát se představil v DFB-Pokalu i v Lize mistrů. "Pro tento tým je velmi, velmi důležitým hráčem, protože je lídrem na hřišti i v kabině," řekl pro oficiální klubový web sportovní ředitel Sebastian Kehl.

"Každý ví, jak moc mě baví hrát v Signal Iduna Parku s našimi fantastickými fanoušky. Zas tak jednoduché rozhodnutí to ale nebylo. Probíhalo dlouhé zvažování. Ale konečně můžu říct, že jsem opravdu připraven na další rok," řekl Hummels. Zároveň však zdůraznil: "Nyní se soustředím na sobotní zápas s Mohučí. Čeká nás ještě 90 intenzivních minut. Poté doufáme, že společně oslavíme něco velkého," naznačil zisk titulu.