Pět událostí 4. kola nadstavby: Trápení Řezníčka, Kováč se strachuje o Nitu, loučení s Bílkem nedopadlo

PĚT UDÁLOSTÍ LIGOVÉHO KOLA

Hlavní událostí 4. kola nadstavbové části FORTUNA:LIGY je jednoznačně zisk titulu pro pražskou Spartu, která se dočkala po dlouhých devíti letech. To podzimní mistr pije kalich hořkosti až do dna, Michal Bílek domácí derniéru výhrou neoslavil a kapitán Viktorie Plzeň Lukáš Hejda se omlouval. Pardubice si ve skupině o záchranu zajistily baráž, kouč Radoslav Kováč má ale starosti o zraněnou gólmanskou jedničku Florina Nitu. Ještě ve větších potížích je poté Brno, Jakub Řezníček prožívá v Brně nejhorší sérii bez vstřelené branky od sezóny 2016/2017.

Trápení Řezníčka, v neděli bitva o existenci

Martin Hašek převzal brněnskou Zbrojovku na třináctém místě s pětibodovým náskokem na poslední pozici. Kolo před koncem nadstavbové části je ale situace podstatně horší. Zbrojovka po remíze s Teplice spadla na poslední pozici a v posledním kole musí zdolat na domácí půdě Zlín, aby si zajistila alespoň baráž.

K mizerné pozici Brna přispívají i střelecky nevýrazné výkony kapitána Jakuba Řezníčka. Ten se pravděpodobně stane nejlepším střelcem soutěže, už v sedmi po sobě jdoucích zápasech ale neskóroval. Takovou sérií se v Brně „pyšnil“ naposledy v sezóně 2016/17. Tehdy vstřelila Zbrojovka jen 32 branek, se záchranou ale problém neměla.

Bitva o záchranu je na programu v neděli od sedmnácti hodin. A Jakub Řezníček i celé Brno ví, že musí Zlín porazit. Jinak si opět po roce zahraje FORTUNA:NÁRODNÍ LIGU.

Foto: FC Zbrojovka Brno