Pět událostí 4. kola nadstavby: Trápení Řezníčka, Kováč se strachuje o Nitu, loučení s Bílkem nedopadlo

PĚT UDÁLOSTÍ LIGOVÉHO KOLA

Hlavní událostí 4. kola nadstavbové části FORTUNA:LIGY je jednoznačně zisk titulu pro pražskou Spartu, která se dočkala po dlouhých devíti letech. To podzimní mistr pije kalich hořkosti až do dna, Michal Bílek domácí derniéru výhrou neoslavil a kapitán Viktorie Plzeň Lukáš Hejda se omlouval. Pardubice si ve skupině o záchranu zajistily baráž, kouč Radoslav Kováč má ale starosti o zraněnou gólmanskou jedničku Florina Nitu. Ještě ve větších potížích je poté Brno, Jakub Řezníček prožívá v Brně nejhorší sérii bez vstřelené branky od sezóny 2016/2017.

Jistá baráž, ale obavy o Nitu

Radoslav Kováč ve druhém kole nadstavby Florina Nitu vyzdvihoval za dvě zneškodněné penalty proti Brnu, po minulém kole jej ale kritizoval za obrovskou hrubku v závěru utkání. A nyní se na adresu rumunského gólmana musel vyjadřovat opět.

Kmenový hráč Sparty působil tentokrát bezchybně, v první půli si poradil s náročnou střelou Chramosty a spolehlivě likvidoval i centrované míče. Jenže v závěru první půle si Nita poranil rameno a do druhé půle už nenastoupil. Pardubice si sice zajistily baráž, je ale otázkou, zda u toho Nita bude. Na programu je totiž už za týden. O osudu pětatřicetiletého brankáře rozhodnou až podrobná vyšetření.

"Věřím, že bude v pořádku," pronesl kouč Radoslav Kováč na tiskové konferenci s tím, že detailnější informace o zranění své brankářské jedničky zatím nemá.

Foto: FK Pardubice