Pět událostí 4. kola nadstavby: Trápení Řezníčka, Kováč se strachuje o Nitu, loučení s Bílkem nedopadlo

PĚT UDÁLOSTÍ LIGOVÉHO KOLA

Hlavní událostí 4. kola nadstavbové části FORTUNA:LIGY je jednoznačně zisk titulu pro pražskou Spartu, která se dočkala po dlouhých devíti letech. To podzimní mistr pije kalich hořkosti až do dna, Michal Bílek domácí derniéru výhrou neoslavil a kapitán Viktorie Plzeň Lukáš Hejda se omlouval. Pardubice si ve skupině o záchranu zajistily baráž, kouč Radoslav Kováč má ale starosti o zraněnou gólmanskou jedničku Florina Nitu. Ještě ve větších potížích je poté Brno, Jakub Řezníček prožívá v Brně nejhorší sérii bez vstřelené branky od sezóny 2016/2017.

Kalich hořkosti až do dna. Kapitán se omlouval Bílkovi

Michal Bílek si své loučení v Doosan Aréně představoval zcela jistě jinak. Plzeňští si každopádně dopijí svůj kalich hořkosti až do dna. V domácím prostředí nestačili na Klokany a na již jistého mistra ztrácí neuvěřitelných dvacet bodů.

„Výsledek je špatný, těžko jsme se dostávali do kombinace, Bohemka hrála naopak chytře. Mrzí mě moc, že jsme poslední zápas v této sezóně nevyhráli. V Plzni jsem prožil dva roky a rok a půl z toho byl famózní. Vyhráli jsme ligu, postoupili do Ligy mistrů a stali se i podzimním mistrem. Na jaře si to ale vyžíráme až do dna. Každopádně budu na angažmá ve Viktorce vzpomínat v dobrém," hovořil po dalším nezdaru kouč Michal Bílek.

Jemu i fanouškům se poté omlouval kapitán klubu Lukáš Hejda. A to i se slzami v očích. „Sám za sebe jsem se chtěl rozloučit s trenérem úplně jinak. Tenhle frajer si to nezasloužil, to mě šíleně mrzí. Nechal v Plzni neskutečnou stopu, loňský rok byl naprosto fenomenální. Se spoluhráči jsme si říkali, že jsme ještě nezažili kouče, za kterým by takhle šla celá kabina. A my to završíme doma takovou ostudou," mrzelo kapitána. Definitivní rozlučku prožije Michal Bílek s Plzní v posledním kole nadstavby na půdě již jistého mistra – a nic jednoduchého to skutečně nebude. 

Foto: FC Viktoria Plzeň