Bezejmenný Hejdušek o elitě: Jestli tady budu nebo ne, to je na vedení, ale já jsem připravený mužstvo nachystat

Bezejmenný Hejdušek o elitě: Jestli tady budu nebo ne, to je na vedení, ale já jsem připravený mužstvo nachystat
OBSAHUJE OHLASY

Trenér karvinského mužstva Tomáš Hejdušek po postupu do první ligy poděkoval vedení klubu za to, že mu loni v červnu jako "bezejmennému" kouči dalo šanci. Zatím neví, jestli bude na lavičce pokračovat, ale je připraven slezské mužstvo nachystat na nejvyšší soutěž.

Hejdušek po pádu Karviné do druhé ligy nahradil Bohumila Páníka. Bývalý obránce či záložník předtím v Ostravě vedl rezervní tým ve třetí lize. "Jsem strašně rád, že Karviná dala šanci bezejmennému trenérovi. Jestli tady budu nebo ne, to je na vedení, ale já jsem připravený mužstvo nachystat," řekl Hejdušek, jenž byl v anketě Ligové fotbalové asociace (LFA) vyhlášen nejlepším trenérem druholigové sezony.

Jeho svěřenci v závěrečném 30. kole druhé ligy udolali jistého sestupujícího Třinec 1:0 gólem Daniela Bartla z 87. minuty a ovládli tabulku o čtyři body před Vyškovem. Domácím by k jistotě prvního místa a přímému postupu stačila i remíza. "Je těžké udělat poslední krok, teď už to můžu potvrdit. Viděl jsem, jak to klukům svazuje nohy. Nervozita byla cítit už od oběda," přiznal Hejdušek.

Karvinští po podzimní části z pátého místa tabulky ztráceli šest bodů na vedoucí Příbram. Během povedeného jara pouze jednou prohráli a z posledních pěti kol čtyřikrát zvítězili. "Celé jaro hovoří za vše. Tým se daleko více semkl, od prvního kola jsme šli za cílem, který se sice povedl až v posledním utkání, ale zaplaťpánbůh za něj," prohlásil třiačtyřicetiletý kouč.

Nemyslí si, že Karviná během letní pauzy potřebuje velkou přestavbu kádru. "Každý říká, že je druhá liga slabá, ale výsledky hovoří jinak. Tato soutěž je více běžecká a soubojová, v první lize jsou fotbalovější hráči, soupeř tam využije každé malé chyby. Kluci však zaslouží absolutorium, na jaře jsme utvořili tým, partu, a chceme na tom stavět," uvedl Hejdušek.

Po postupu ukončil kariéru osmatřicetiletý útočník a kapitán Michal Papadopulos, který se podílel na Bartlově vítězné trefě. "Řekl nám, že se zlomit nenechá. Je mi strašně líto, že už ho na hřišti neuvidíme. Je to osobnost nejen ligy, ale i naší kabiny. Já mu samozřejmě přeju jen to nejlepší," řekl Hejdušek.

Papadopulose stáhl ze hry krátce před koncem, aby si bývalý reprezentant mohl vychutnat potlesk fanoušků i spoluhráčů. "Bylo to domluvené. Kdyby to však bylo 0:0, tak bychom ho nestřídali. Jakákoliv standardka mohla rozhodnout," dodal karvinský trenér.

Karviná se vrací mezi elitu! O patro níž naopak míří rezerva Slavie