Hráč kola: Beneš vyrovnal svůj nejlepší ročník, Dostál opět exceloval a Staněk na závěr vydeptal mistra

HRÁČ KOLA

Vy výběru nejlepších hráčů posledního kola nadstavbové části FORTUNA:LIGY se nachází hned dva brankáři. Stanislav Dostál dalším vynikajícím výkonem poslal Zlín do baráže a Brno do druhé ligy, Jindřich Staněk pro změnu zdeptal nového mistra. Ofenzivně povedenou sezónu prožil obránce Sigmy Olomouc Vít Beneš, nejlepším střelcem soutěže se poté stal Václav Jurečka. Jeho další galapředstavení odneslo „jeho“ Slovácko a bývalý snajpr Slovácka v nadstavbě navázal na legendárního Josefa Bicana.

Stanislav Dostál (FC Trinity Zlín)

Větší část jarní sezóny proseděl Stanislav Dostál na lavičce. Do brány se vrátil až v rámci 29. kola a i díky jeho výkonům má Zlín příležitost se v nejvyšší soutěži zachránit. Dostál zářil už proti Pardubicím ve třetím kole boje o udržení, vítězství si připsal i proti Baníku a to nejlepší si schoval na klíčový duel se Zbrojovkou.

Dostál si v něm připsal šest zákroků, Nebezpečí musel Dostál hasit už ve čtvrté minutě, kdy si poradil s tutovkou Falty. Další zásah si připsal ve 39. minutě po dělovce Hrabiny a krátce po pauze jej zblízka nepřekonal ani Řezníček.

V závěru Dostálovi několikrát pomohli obránci, následně si na něj nepřišel ani Texl a tak Zlín udržel na půdě Zbrojovky potřebnou nulu. Díky tomu si v tomto týdnu může zahrát o udržení v nejvyšší soutěži.

 

Foto: FC Trinity Zlín