Hráč kola: Beneš vyrovnal svůj nejlepší ročník, Dostál opět exceloval a Staněk na závěr vydeptal mistra

HRÁČ KOLA

Vy výběru nejlepších hráčů posledního kola nadstavbové části FORTUNA:LIGY se nachází hned dva brankáři. Stanislav Dostál dalším vynikajícím výkonem poslal Zlín do baráže a Brno do druhé ligy, Jindřich Staněk pro změnu zdeptal nového mistra. Ofenzivně povedenou sezónu prožil obránce Sigmy Olomouc Vít Beneš, nejlepším střelcem soutěže se poté stal Václav Jurečka. Jeho další galapředstavení odneslo „jeho“ Slovácko a bývalý snajpr Slovácka v nadstavbě navázal na legendárního Josefa Bicana.

Jindřich Staněk (FC Viktoria Plzeň)

Jindřich Staněk měl mít volno, po zranění Mariána Tvrdoně se ale do branky na závěr sezóny vrátil a v závěrečném utkání udržel proti mistrovi čisté konto, v sezóně jubilejní desáté.

A rozhodně jej neměl zadarmo. Sparťané na něj vyslali celkem sedm střeleckých pokusů a Staněk se musel činit. Hned dva výborné zákroky si Staněk připsal proti Krejčímu, v obrovské šanci vychytal hlavičkujícího Sörensena a dvacet minut před koncem na něj nevyzrál ani Jan Kuchta.

„Jindra dnes jednoznačně ukázal své kvality, byl vynikající a podržel nás v těžkých situacích," zhodnotil pro web plzeňské Viktorie končící kouč Michal Bílek.

 

Foto: FC Viktoria Plzeň