Hráč kola: Beneš vyrovnal svůj nejlepší ročník, Dostál opět exceloval a Staněk na závěr vydeptal mistra

HRÁČ KOLA

Vy výběru nejlepších hráčů posledního kola nadstavbové části FORTUNA:LIGY se nachází hned dva brankáři. Stanislav Dostál dalším vynikajícím výkonem poslal Zlín do baráže a Brno do druhé ligy, Jindřich Staněk pro změnu zdeptal nového mistra. Ofenzivně povedenou sezónu prožil obránce Sigmy Olomouc Vít Beneš, nejlepším střelcem soutěže se poté stal Václav Jurečka. Jeho další galapředstavení odneslo „jeho“ Slovácko a bývalý snajpr Slovácka v nadstavbě navázal na legendárního Josefa Bicana.

Vít Beneš (SK Sigma Olomouc)

Sigma na závěr nadstavbové části udolala Bohemians 1905 poměrem 0:1 a ve skupině o titul obsadila konečné šesté místo. To pro Olomouc rozhodně není špatná vizitka. 

O jediný zásah utkání se tři minuty před koncem základní hrací doby postaral obránce Vít Beneš. Ten odvedl vynikající defenzivní práci a nakonec se stal i střeleckým hrdinou Sigmy. V sezóně se čtyřiatřicetiletý Beneš dostal na čtyři zásahy, čímž vyrovnal svou nejlepší střeleckou bilanci ze sezóny 2013/14, kdy působil v Jablonci.

Za Sigmu vstřelil v předchozích čtyřech sezónách čtyři branky, tuto bilanci tak na Hané zdvojnásobil. „Chtěli jsme se rozloučit výhrou, což se nám povedlo. Když si ale přehraji zápasy zpětně, bodů mohlo být více a sezóna tak mohla i lépe dopadnout. Na druhou stranu nastal určitý posun, jak herně, tak v celém klubu. Takže za mě byla dobrá, i když v té příští budeme chtít být ještě úspěšnější," sdělil Beneš v rozhovoru pro web olomoucké Sigmy.

 

Foto: SK Sigma Olomouc