Přestupové propadáky v Anglii! Kteří drazí útočníci naprosto selhali?

Přestupové propadáky v Anglii! Kteří drazí útočníci naprosto selhali?

Přání všech klubů na světě? Aby draze zaplacené posily splnily to, co se od nich očekává. To se ovšem ne vždy podaří. Ne každý transfer totiž dopadne tak, jako třeba příchod Erlinga Haalanda do Manchesteru City. Spousta přestupů se naopak s odstupem času ukáže jako propadák. Které příchody útočníků v uplynulém ročníku Premier League nebyly podle goal.com tím pravým ořechovým?  

Když klub kupuje útočníka, slibuje si od něj zlepšení ofenzivy a hlavně góly. Když ani jedno z toho nedostane, je pochopitelně rozladěný, stejně jako fanoušci.

Když navíc za takového hráče majitelé zaplatí desítky milionů liber, platí to dvojnásob.

Takové zklamání zažili letos v Manchesteru United, který investoval 82 milionů liber to Antonyho, ale někdejší opora Ajaxu zatím na Old Trafford zdaleka nerozkvetla do podoby, jakou všichni očekávali. Naopak se o něm mluví jako o nejhorším příchodu celého ročníku.

Jedničku s hvězdičkou si rozhodně nezaslouží ani Darwin Nunez z Liverpoolu. Sice mu vyšel úvod angažmá a celkem dal 15 branek a na další čtyři přihrál, ale v závěru sezony už ani nefiguroval v základní sestavě manažera Jürgena Kloppa. Přitom na Anfield zamířil z Benfiky za 64 milionů liber.

Spokojenost nepanuje ani s Mykhailem Mudrykem v Chelsea, o kterého se v lednu přetahovaly přední evropské celky. Jenže ukrajinský reprezentant výkonnostně hodně zaostává za tím, co ho zdobilo v Šachtaru Doněck. Vypovídající jsou jeho čísla. Přestup vyšel na 62 milionů liber, ale za tuto sumu Blues nedostali ani jeden gól.

Obrovským zklamáním jsou i výkony Raheema Sterlinga, jemuž se po přesunu z Manchesteru City do Chelsea rovněž nedaří podle představ. Na Etihad Stadium si mohou mnout ruce, že ho prodali za 47,5 milionu liber.

A v neposlední řadě nelze opomenout Brazilce Richarlisona. Tomu se sice náramně vydařilo mistrovství světa, na klubové scéně to ale byla velká mizérie. V dresu Tottenhamu Hotspur, který si ho pořídil z Evertonu za 50 milionů liber, dal jedinou ligovou branku.