Když si dáváte vysoké cíle a pak o kousek netrefíte, pořád skončíte vysoko, říká Veselý

Když si dáváte vysoké cíle a pak o kousek netrefíte, pořád skončíte vysoko, říká Veselý

Jak dostat mužstvo z baráže až do pohárové Evropy? I tomuto dotazu čelil v sedmém dílu podcastu Livesport Daily trenér Bohemians Praha 1905 Jaroslav Veselý, jenž je podepsán pod čtvrtým místem "klokanů", kteří si po dlouhých 36 letech znovu zahrají poháry. Na jeho vršovickém příběhu je nejzajímavější právě skutečnost, že když klub přebíral, zelenobílí se pohybovali na chvostu tabulky.

“Byla to neuvěřitelná sezona z hlediska našich cílů. Většinou si stanovíte nějaký hlavní, my jsme chtěli mít klidnější sezonu a hrát ideálně v prostřední skupině. Ale i vzhledem k zaváhání konkurentů na startu jsme do toho dobře vjeli, začali jsme se přibližovat první šestce a s hráči jsme se nastavili na to, že tam chceme být,” vypráví Veselý v podcastu o tom, jak samotnou Bohemku překvapil úspěšný začátek. 

“V zimě jsme si pak řekli, že náš cíl opravdu bude skupina o titul. Když si totiž dáváte vysoké cíle a pak o kousek netrefíte, pořád skončíte vysoko. Mužstvo to vzalo za své a díky tomu se sezona tak povedla,” dodává.

V aktuální epizodě podcastu Livesport Daily byla také řeč:

O zkušenostech, které Veselý nabral jako asistent Ivana Haška v exotických destinacích.

O tom, proč si rád do týmu vybírá "padlé anděly".

Proč je pro něj klíčová datová analýza hráčů, ale proč zároveň neopouští tradiční metody trenérské práce.

Nový díl Livesport Daily najdete i na dalších oblíbených podcastových platformách – Apple Podcasts a Google Podcasts.