Už žádné tvrdé souboje se Zeleným? Mistr Slovenska pátrá po nové jedničce a uvažuje o Nguyenovi

Už žádné tvrdé souboje se Zeleným? Mistr Slovenska pátrá po nové jedničce a uvažuje o Nguyenovi

Slovenský šampion Slovan Bratislava by mohl přijít o svou dosavadní brankářskou jedničku Adriána Chovana, jenž by se mohl vydat vstříc nějaké nové zahraniční výzvě.

To vše i přesto, že má sedmadvacetiletý strážce svatyně s minulostí ve Zlatých Moravcích i Trenčíně na Tehelném poli kontrakt až do léta 2024.

"Pokusíme se mu během léta najít něco v zahraničí. O posun dál stojí nejen hráč sám hráč, ale i Slovan," informoval na webu sport.aktuality.sk agent David Zika.

Byť by mohla přicházet v úvahu i změna v rámci slovenské branže, aktuálně to opravdu vypadá na jinou destinaci. "Nejlepší by pro něj byla úplná změna prostředí. Byl pod tlakem fanoušků i médií, takže přicházejí v úvahu destinace v okolí Slovenska a možná ještě mnohem dál. Nejen v Evropě, ale je ve hře i možnost ze zámoří," doplnil.

Jestliže odejde, jeho nástupcem by se mohl stát třicetiletý Filip Nguyen ze Slovácka, který je členem širšího reprezentačního kádru a v právě skončené sezoně FORTUNA:LIGY nasbíral nejvíce čistých kont ze všech brankářů v soutěži.

Slovan už ho má údajně na radaru a nezpochybnitelná jednička mužstva z nejmenšího ligového města v Česku se nalézá na jeho užším seznamu.

O bývalého gólmana Liberce, který má v Uherském Hradišti platnou smlouvu do 31. prosince 2024 a jeho hodnota se podle transfermarkt.com blíží 20 milionům korun, je však dlouhodobý zájem i ve Vietnamu.

Sportovní stránka, která zahrnuje i vidinu předkol Ligy mistrů, by ho však mohla nalákat právě k našim východním sousedům. Se Slováckem, do něhož se tento týden vrátil po pěti letech Milan Heča, si totiž letos poháry nezahraje.

Explzeňský Medveděv po pěti letech opustí Bratislavu. Jeho příští klub rozpálil doběla agenta i vedení Slovanu