Jednání mezi Zbrojovkou a Svobodou měla zkrachovat. Bartoněk tak musí pátrat dál...

Jednání mezi Zbrojovkou a Svobodou měla zkrachovat. Bartoněk tak musí pátrat dál...

V soutěžním ročníku 2022/2023 vedli sestupující Zbrojovku hned dva trenéři - větší část sezony šla za Richardem Dostálkem, jehož na poslední zápasy vystřídal Martin Hašek. 

Nový šéf lavičky, který zkusí brněnský kádr vrátit hned po roce mezi elitu, ale pořád známý není a majitel Václav Bartoněk tak musí na trhu pátrat dál.

Podle informací Michala Koštuříka z Deníku Sport totiž nedopadlo jednání s čerstvě jednapadesátiletým odborníkem Zdeňkem Svobodou.

Bývalý záložník Zbrojovky, Sparty či Westerlo je sice rodákem z Brna, v jehož trikotu v nejvyšší soutěži debutoval, nicméně ten měl lanaření opětovně druholigové značky ze zatím nespecifikovaných odmítnout.

V trenérském životopise osminásobného vítěze ligy se tak zatím brněnský celek neobjeví a i nadále v něm ze zásadních štací zůstane jen Sparta B a asistenské pozice v letenském "S", české reprezentaci, do které si ho vytáhl Pavel Vrba a Slasku Wroclaw, kde pomáhal Vítězslavu Lavičkovi.

Zaměstnavatel Jakuba Řezníčka, Martina Berkovce a spol. se tak musí poohlédnout jinde a redakce eFotbal.cz směle tipuje, že bude opět osloven někdo se vztahem k regionu.

Kušej zaujal až v Nizozemsku, před Skalákem se má otevírat exotika v podobě Indonésie či Malty