Chceme přivést dva až čtyři hráče, tvrdí Šumulikoski. U Kima věří, že ho ve správný čas dokáže zpeněžit

Chceme přivést dva až čtyři hráče, tvrdí Šumulikoski. U Kima věří, že ho ve správný čas dokáže zpeněžit

Byť se v posledních letech drží 1. FC Slovácko mezi domácí špičkou, pořád není bráno jako klub, který by hojně nakupoval v konkurenčních kádrech.

Už v zimě se to však změnilo tím, že si celek z nejmenšího ligového města pořídil z druholigové Dukly šikovného dvaadvacetiletého Korejce Sueng-Bin Kima, jenž působí v českém prostředí již od ročníku 2020/2021 a pod Martinem Svědíkem dál roste...

"I to je součást posunu klubu, že sledujeme hráče a pokud vidíme, že ten hráč má perspektivu a kvalitu, tak ho chceme získat. Kim přišel za velmi dobrých podmínek a věřím, že pro Slovácko bude přínosem jak herně, tak i případně finančně. Je to typ hráče s velkým potenciálem a jsem přesvědčený, že až přijde ten správný čas, tak ho dokážeme i zpeněžit," uvedl v interview pro fcslovacko.cz sportovní ředitel Veliče Šumulikoski.

Dosud jedinou oznámenou posilou je Milan Heča, který se vrátil do Slovácka po několikaletém působení ve Spartě a vyvolal tím otázku, jak sportovní úsek naloží s Filipem Nguyenem, o nějž je zájem v zahraničí.

Situace je v tomto směru zatím otevřená. Zkušený brankář, jenž nasbíral nejvíce čistých kont ze všech gólmanů v soutěži, má být domluven na tom, že ho vedení v létě za dohodnutých podmínek pustí a nyní je to na něm a jeho agentovi, co vše se mu podaří domluvit. Představitel Slovácka předpokládá, že se rozhodne v příštích týdnech.

Jaké další pohyby se dají v kádru očekávat? Šumulikoski by rád udržel pátý tým posledního ročníku maximálně pohromadě, s tím, že odchází pouze Patrik Šimko a hostování končí Ondřeji Šaškovi a Michalu Trávníkovi.

"Kádr na 95 % zůstane pohromadě, což je ta základní síla. Chceme přivést dva až čtyři hráče, ale uvidíme, co se nám nakonec povede. Bohužel hraje roli i geografická poloha. Hráči chtějí být ideálně v Praze, nebo v jejím okolí. Pokud sem někdo nechce, tak nemá smysl ho sem tahat na sílu. Každopádně jednání o posílení týmu probíhají," ubezpečil fanoušky Slovácka.

První relevantní ostruhy ve F:NL získal u Litavky, teď konečně dostane Jeřábek na Julisce šanci pod Radou