Grealish: Za posledních 24 hodin jsem zažil nejlepší den a noc. Myslím, že jsem nespal

Grealish: Za posledních 24 hodin jsem zažil nejlepší den a noc. Myslím, že jsem nespal
OBSAHUJE OHLASY

Ani silná bouřka nepokazila fotbalistům Manchesteru City oslavy vítězství v Lize mistrů, kterým v sezoně zkompletovali tzv. treble po triumfech v anglické lize a domácím poháru. Svěřenci trenéra Pepa Guardioly si při velkolepé jízdě Manchesterem s fanoušky zatančili v typickém britském dešti.

Hráči City, kteří v sobotním finále v Istanbulu zdolali Inter Milán 1:0 a poprvé ovládli Ligu mistrů, při triumfální jízdě městem otevřeným autobusem na již promočené příznivce v zaplněných ulicích stříkali šampaňské. Několik fotbalistů slavilo bez triček.

Kapitán týmu Ilkay Gündogan, další záložník Kevin De Bruyne a obránce Kyle Walker tisícovkám nadšeným fanoušků v klubových světle modrých barvách ukázali tři poháry pro vítěze Champions League, Premier League a FA Cupu.

"Nejlepší oslavy jsou právě v takovém dešti, jinak by to nebyl Manchester. Nechceme sluníčko. Takhle je to dokonalé, protože jsme na déšť zvyklí," řekl Guardiola z pódia. "Za posledních 24 hodin jsem zažil nejlepší den a noc. Myslím, že jsem nespal," uvedl záložník Jack Grealish.

Manchester City získal treble jako historicky osmý evropský klub a druhý v Anglii po městském rivalovi Manchesteru United, jenž tři trofeje vybojoval v roce 1999. Španěl Guardiola jako první trenér slavil treble se dvěma různými celky, v roce 2009 se mu to povedlo v premiérové sezoně na lavičce Barcelony.