Pardubice to s Nitou ještě pořád nevzdaly. Má od nás poměrně zajímavou nabídku, prozradil sportovní ředitel

Pardubice to s Nitou ještě pořád nevzdaly. Má od nás poměrně zajímavou nabídku, prozradil sportovní ředitel

Šance na to, že by rumunský brankář Florin Nita zahájil v pardubickém dresu i příští soutěžní ročník 2023/2024, stále neumřela. Alespoň podle sportovního ředitele východočeské značky z CFIG Areny Víta Zavřela.

Sportovní úsek zachráněného klubu absolvoval se zkušeným strážcem svatyně s historií v Concordii či FCSB osobní jednání, které nedopadlo úplně špatně.

"Má od nás poměrně zajímavou nabídku, na kterou reagoval ještě v pondělí večer prostřednictvím e-mailu. Je to v jednání, ale víme, že má víc možností," uvedl v interview pro idnes.cz funkcionář červenobílých.

Podle jeho slov bude rozhodnuto brzy a kdyby to nedopadlo a Nita se rozhodl vyslyšet voláni z rodné země či Slovanu Bratislava, Pardubice mají připravenou záložní variantu.

To, že by se měli na Nitovu nemalou gáži skládat kluboví sponzoři, ovšem není pravda a žádná taková nabídka na pardubický stůl nepřilétla.

"Udělali jsme si rozvahu a řekli jsme si, jaké peníze jsme na něj schopni uvolnit. Víme, že jeho ambice jsou možná jinde a do Pardubic přišel, aby byl na očích. Aby mohl urvat poslední velké angažmá. Je to jen na něm," zopakoval na adresu pětatřicetiletého exsparťana Zavřel.

Rodák z Bukurešti absolvoval v pardubickém dresu 17 zápasů, s tím, že v rámci toho inkasoval 20 branek a vychytal čtyři čistá konta. Za Spartu odchytal 110 duelů, míč ze sítě lovil ve 129 případech a nul si připsal jednačtyřicet.

Čermák mává Ďolíčku již po půl roce, poprvé v kariéře odchází ven a opět se setká s trenérem Guľou