Vácha se o Karabce neobává: Popral se sám se sebou, trošku změnil myšlení. Je to jeden z diamantů Sparty

Vácha se o Karabce neobává: Popral se sám se sebou, trošku změnil myšlení. Je to jeden z diamantů Sparty

Až bude ofenzivní středopolař Sparty Adam Karabec slavit v úvodu července své dvacáté narozeniny, pořád to bude tak trochu s nálepkou nenaplněného talentu.

I když odborníci očekávali, že po odchodech Bořka Dočkala a Adama Hložka konečně převezme otěže letenské hry, jak je mu to předpovídáno, zatím se tak nestalo.

Pod koučem Brianem Priskem zasáhl v předešlé ligové sezoně jen do třiadvaceti zápasů, které se mu podařilo přetavit jen ve dva přesné zásahy.

Žádnou gólovou asistenci si odchovanec slavného "S" nepřipsal a přihrávek do gólové šance vygeneroval pouze devět, což není žádné závratné číslo.

Lukáš Vácha, který se letos definitivně rozloučil s hráčskou kariérou, se však o patnáct let mladšího borce z epet ARÉNY zastává...

"V tuhle chvíli o něho obavu nemám. Popral se sám se sebou, trošku změnil myšlení. Je to jeden ze sparťanských diamantů," uvedl na stránkách iSportu.cz bývalý kapitán sparťanské rezervy se dvěma českými tituly z let 2012 a 2014.

Jeho konkurent Kryštof Daněk, jenž dorazil do metropole loni v létě ze Sigmy Olomouc, toho odehrál v ročníku o něco více a chválen byl mimo jiné za bojovnost.

Jednou z věcí, která se Karabcovi vyčítá, je přitom právě nedostatečné nasazení. Exreprezentant, jenž by se měl nyní ve Spartě realizovat i trenérsky, však podotýká, že je to trochu jinak. "Vypadá jako že Let it go a je mi to jedno, ale v hlavě to nemá, je to spíš body language," všiml si.

První přípravný zápas léta Sparta sehraje třicátý červnový den proti Jihlavě. Bude u toho i Karabec, jenž by měl mít před sebou již pátou ligovou sezonu, do níž zasáhne?

Kováč musí ohledně gólů pátrat jinde. Proč nepřijdou do CFIG Areny Tecl, Řezníček ani Wágner?