Tetour z Baníku ještě hned tak nezmizí. Lékaři Mikloška ujistili, že přípravu zvládne a měl by tak být přínosem

Tetour z Baníku ještě hned tak nezmizí. Lékaři Mikloška ujistili, že přípravu zvládne a měl by tak být přínosem

Obránce Jiří Fleišman a záložník Daniel Tetour budou i příští sezonu působit v Ostravě. Oba fotbalisté s Baníkem prodloužili o rok smlouvy do konce června 2024.

Posila pro Baník? Hapala zaujala defenzivní opora Skalice, která má za sebou historii v Brøndby Kodaň

Osmatřicetiletý Fleišman je v Baníku už od ledna 2018. V minulé ligové sezoně odehrál 31 zápasů, vstřelil tři góly a přidal stejný počet asistencí. Bývalý bek Liberce či Mladé Boleslavi celkem v nejvyšší soutěži ve 359 utkáních zaznamenal 18 branek a 37 asistencí.

"Jsem si jist, že navzdory svému věku má při svých zkušenostech, profesionálním přístupu i výkonnosti stále co nabídnout a v kádru pro příští sezonu ho chceme mít," uvedl sportovní ředitel klubu Luděk Mikloško.

Kádr Baníku se mění, nejstarší hráč kádru Fleišman však zůstává na značkách i pro sezonu 2023/2024

Osmadvacetiletý Tetour do Ostravy přišel před třemi lety. V uplynulém ročníku vinou zranění zasáhl jen do 10 ligových duelů a dal jeden gól. Odchovanec pražské Dukly v nejvyšší soutěži dosud odehrál 179 zápasů, osmnáctkrát skóroval a 13 branek připravil.

"Jeho kvality známe. Lékaři nás po jeho zdravotních problémech ujistili, že je natolik v pořádku, že by měl letní přípravu zvládnout. V takovém případě pro nás ještě určitě může být přínosem," řekl Mikloško.

Baník po nepovedené sezoně, v níž obsadil jedenácté místo, už naopak opustili zkušení brankář Jan Laštůvka a srbský záložník Nemanja Kuzmanovič. Slezané angažovali z druholigového Varnsdorfu nigerijského ofenzivního univerzála Abdullahiho Tanka.

Mohlo by přijít čtyři nebo pět hráčů. Hlavně hrotového útočníka bychom moc potřebovali, říká kouč Dukly Rada