Jablonec vyrukuje do ligy s Hübschmanem a Drchalem. Kdo ale usedne na severu Čech na trenérské křeslo?

Jablonec vyrukuje do ligy s Hübschmanem a Drchalem. Kdo ale usedne na severu Čech na trenérské křeslo?

Jablonecký fotbalista Tomáš Hübschman ani v 41 letech nekončí s kariérou. Podle klubového webu bude bývalý český reprezentant za Severočechy hrát i v příští sezoně. Jablonečtí začali letní přípravu zatím bez hlavního trenéra, mužstvo vedou asistenti. K týmu se nově připojil útočník Václav Drchal z pražské Sparty.

Hübschman je členem Klubu legend české ligy pro hráče a trenéry s 300 a více zápasy v nejvyšší soutěži. Zkušený defenzivní univerzál má aktuálně na kontě 341 utkání a šest branek. V nejvyšší soutěži je druhým nejstarším aktivním hráčem po Josefu Jindřiškovi z Bohemians 1905, kterému je 42 let. V minulosti působil také ve Spartě a Šachtaru Doněck.

Na lavičce jabloneckého týmu po sezoně a 13. místě v soutěži skončil trenér David Horejš. Jeho nástupce zatím stále není znám, Severočeši dokončují jednání s novým koučem. Podle spekulací médií by se mohlo jednat o Radoslava Látala.

Mužstvo během kondičního soustředění v Břízkách na startu přípravy vedou asistenti Tomáš Čížek a nově Jan Krob, který ukončil hráčskou kariéru. Krajní bek nastoupil v nejvyšší soutěži k 287 zápasům, v nichž dal 11 branek. Trenérem brankářů se stal Oldřich Pařízek.

S Jabloncem trénuje útočník Drchal, který dostal od Sparty svolení připravovat se se Severočechy. Třiadvacetiletý hráč v uplynulé sezoně hostoval v Bohemians 1905, s nimiž díky čtvrtému místu v tabulce vybojoval postup do kvalifikace evropských pohárů.

Z hostování se do Jablonce vrátili útočník Jan Silný a záložníci Dominik Pleštil s Tomášem Smejkalem. Už dříve Severočeši ohlásili příchod pěti posil - záložníků Vachtanga Čanturišviliho, Alexise Aléguého a Patrika Schöna, útočníka Matěje Náprstka a obránce Andreje Slávika. V Jablonci naopak končí afričtí zadáci Joshua Akpudje a Ishaku Konda, oba si mohou hledat angažmá. Do tréninku už nezasáhl ani další bek Michal Surzyn, který zahájí přípravu s Pardubicemi.