Brankářská rošáda: Nita po odmítnutí Pardubic hledá novou výzvu, nahradit by ho mohl talent ze Slavie

Brankářská rošáda: Nita po odmítnutí Pardubic hledá novou výzvu, nahradit by ho mohl talent ze Slavie

Fotbalový brankář Florin Nita nebude v příští sezoně pokračovat v Pardubicích, kterým na jaře během hostování ze Sparty pomohl k záchraně v první lize. Pětatřicetiletý rumunský reprezentant dostal od Východočechů nabídku smlouvy, rozhodl se ji ale nepřijmout. Nahradit by ho mohl Antonín Kinský ze Slavie.

„V minulých dnech definitivně padla varianta, že rumunský brankář Florin Nita bude i v další sezoně nastupovat v pardubickém dresu. Nabídka na setrvání v týmu byla několik dnů zvažována, v minulých dnech se ale vzájemná jednání definitivně uzavřela a cesta Florina Nity půjde v další sezoně jiným směrem,“ uvedly Pardubice na webu.

Nita odchytal za východočeský klub 17 duelů a pomohl týmu z posledního místa tabulky. Devatenáctinásobný rumunský reprezentant působí v české lize od ledna 2018, kdy ho získala Sparta. Na Letné mu na konci června vyprší smlouva a pravděpodobně zamíří jinam.

V závěru ročníku se Nita zranil a úspěšnou baráž proti Příbrami odchytal host ze Slavie Jakub Markovič. Pražský celek by mohl pro příští sezonu zapůjčit do Pardubic dalšího brankáře, podle webu Slavie se řeší angažmá mládežnického reprezentanta Kinského, jenž uplynulý ročník strávil v druholigovém Vyškově. Dvacetiletý gólman kvůli zranění přišel o účast na nadcházejícím evropském šampionátu hráčů do 21 let.