Teplice přivítaly univerzála Opavy i levého beka Bačky Topola. Vachoušek ještě cílí na tři další borce...

Teplice přivítaly univerzála Opavy i levého beka Bačky Topola. Vachoušek ještě cílí na tři další borce...

Tým Teplic začali letní přípravu na novou sezonu i s univerzálem Michalem Bílkem. Pětadvacetiletý záložník či obránce přestoupil do severočeského klubu z druholigové Opavy. Teplický kádr doplní i srbský levý obránce Nemanja Krsmanovič, který má těsně před podpisem smlouvy.

Bílek je teplickým odchovancem. V první lize si dosud žádný start nepřipsal, pouze vloni za Opavu zasáhl do dvou utkání baráže o nejvyšší soutěž. Vyhlédl si ho teplický trenér Zdenko Frťala, který s ním rok a půl pracoval ve Varnsdorfu.

Dvanáctý tým uplynulé prvoligové sezony doplní i mladý srbský zadák Krsmanovič. Dvacetiletý odchovanec Partizanu Bělehrad by měl přijít na přestup z týmu Bačka Topola, kde si připsal 30 startů v nejvyšší soutěži a domácím poháru. Patří také do širšího kádru srbské reprezentace do 21 let.

Hostování ze Slavie by si měl v Teplicích protáhnout útočník Daniel Fila. Na startu přípravy schází kvůli účasti na evropském šampionátu do 21 let. Na testech budou v Teplicích dva jednadvacetiletí křídelníci z nižších soutěží Barnabáš Lacík a Lazar Pejčič, z hostování v druhé lize se pak vrátili Jakub Křišťan a Yehor Cykalo.

Od příštího týdne se zapojí do přípravy navrátilec obránce Michael Lüftner, který v závěru minulé sezony nastupoval za "béčko". Devětadvacetiletý zadák má na kontě jeden start za reprezentační "áčko". Naopak na startu přípravy scházel zkušený středopolař Tomáš Kučera, jenž kombinuje fotbal s hudební kariérou.

"Kromě hráčů, které už tu máme, chceme přivést ještě jednoho středního záložníka a dvě křídla. Máme vytipované jak mladé hráče, tak i hráče, co už hráli ligu," citoval klubový web sportovního ředitele Štěpána Vachouška.

Posila s cejchem. Nechá Sparta Ševčíka se očistit, nebo nás zas čeká hra na mrtvého brouka?