Finance Barcelony musí spasit hráči minulosti. Katalánci spoléhají na klauzule

Finance Barcelony musí spasit hráči minulosti. Katalánci spoléhají na klauzule

Poté, co LaLiga nedávno schválila plán životaschopnosti, může Barcelona pokračovat v letních přestupových plánech. Než však budou všechny tyto příchody zaregistrovány, je třeba získat finanční prostředky.

Každá maličkost může Barceloně pomoci vyřešit její finanční problémy, a i když se snaží prodat své vlastní hráče, aby mohla zaregistrovat nové posily, mohla by také dostat zaplaceno za prodej některých svých bývalých hráčů.

Podle Mundo Deportivo by v létě mohlo změnit působiště pět bývalých hráčů Barcelony, což by jí umožnilo získat další finanční prostředky.

Nejpravděpodobnější je Jean-Clair Todibo, o obránce Nice se zajímají kluby z Premier League. Barcelona má 20% prodejní klauzuli, která by jí mohla vynést až 10 milionů eur. Philippe Coutinho by také mohl opustit Aston Villu a mistři LaLigy by dostali 50 % z případné odměny.

Malcom, kterému se daří v Zenitu Petrohrad, by mohl být na odchodu z ruského giganta a Barcelona si ponechává 7,5% prodejní klauzuli, zatímco u Ferrana Jutgla, který je spojován s odchodem z Clubu Bruggy, má 10% klauzuli.

A konečně, Ilaix Moriba by mohl opustit RB Lipsko, kde upadl v nemilost, a pokud by odešel natrvalo, Barcelona by dostala 10 % z částky.