Když se naskytla možnost jít do Viktorie, ihned jsem souhlasil, líčí Traoré. Jak ho vidí Koubek a Kolář?

Když se naskytla možnost jít do Viktorie, ihned jsem souhlasil, líčí Traoré. Jak ho vidí Koubek a Kolář?

Čtyřiatřicetiletý záložník Ibrahim Traoré je majitelem tří českých titulů, jemuž se podařilo hned čtyřikrát ovládnout Český pohár.

Bývalý hráč Táborska i Zlína je po pěti letech ve Slavii na bilanci 159 startů v nejvyšší tuzemské soutěži a 58 vystoupeních v pohárové Evropě.

Další zářezy už bude rodák z Pobřeží slonoviny přidávat v barvách Viktorie Plzeň, ke které se připojil již v úvodu týdne na fyzické a funkční testy, odehrál poločas v rámci úvodního duelu léta a v závěru pracovního týdne se v Doosan aréně domluvil na roční smlouvě.

"Jde o velmi kvalitního hráče s obrovskými zkušenostmi jak z domácí ligy, tak i evropských pohárů. Náš trenér o něj hodně stál, takže jsme rádi, že se podařilo velmi rychle najít společnou řeč všech zainteresovaných stran a můžeme Ibrahima Traorého přivítat oficiálně v našem týmu," uvedl na webu fcviktoria.cz sportovní ředitel Daniel Kolář.

Nejstarší trenér zdejší prvoligové branže si od něj ve Štruncových sadech neslibuje málo. "Jde o univerzálního středopolaře, který velmi dobře vnímá hru, zapojuje se do defenzivy i ofenzivy. Je pracovitý a pokud bude zdravý a dobře připravený, což testy zatím potvrzují, bude pro nás pozitivním přínosem," přiblížil odborník, který seděl v uplynulých dvou sezonách na lavičce Hradce Králové.

Nový kolega Vydry, Klimenta či Durosinmiho se těší zejména na pohárové boje. "Když se naskytla možnost jít do Viktorie, ihned jsem souhlasil. Jde o velký klub, který má vysoké ambice, bude hrát v pohárové Evropě a já mám pořádnou motivaci se prosadit," uzavřela nová západočeská akvizice.

Nejlepší střelec Pardubic po výborné sezoně opouští Česko. Může přinést individuální extra kvalitu, libují si v Bredě