Baník hlásí třetí letní posilu. Ze Slovenska povolal do svých řad schopného stopera se zkušenostmi z Dánska

Baník hlásí třetí letní posilu. Ze Slovenska povolal do svých řad schopného stopera se zkušenostmi z Dánska

Stoper Filip Blažek se stal třetí letní posilou fotbalistů Ostravy. Baník vykoupil pětadvacetiletého Slováka ze Skalice a uzavřel s ním tříletou smlouvu. Klub o tom informoval na svém webu.

Blažek nechyběl už na úterním startu letní přípravy, formálně ale jeho přestup dotáhl Baník až dnes. "Filip má na středního obránce výborné parametry a s jeho příchodem znovu získáváme větší variabilitu v našich obranných řadách. Věříme, že bude přínosem a zkvalitněním našeho kádru," řekl šéf sportovního úseku Baníku Luděk Mikloško.

Blažek hrál v minulosti i za kodaňské Bröndby. "Hodně mi to dalo, s týmem jsme vyhráli i Dánský pohár. Teď se těším na novou výzvu. Baník považuju za jeden z top týmů v české lize a vím, že je tu velká fanouškovská základna. Na to se hodně těším," uvedl někdejší mládežnický reprezentant.

Jedenáctý tým minulé ligové sezony už oficiálně přivedl dva ofenzivní hráče, Nigerijce Abdullahiho Tanka z druholigového Varnsdorfu a na hostování ze Slavie Brazilce Ewertona. Novými posilami by se měli stát i útočník Filip Kubala z Hradce Králové, který s mužstvem trénuje od začátku přípravy, a obránce Matej Madleňák. Čtyřiadvacetiletý Slovák se připojil k Baníku dnes.