Le Giang snad aby se v týmu lídra V.League 1 bál o místo. Do Hanoje totiž přichází jeho vrstevník Nguyen

Le Giang snad aby se v týmu lídra V.League 1 bál o místo. Do Hanoje totiž přichází jeho vrstevník Nguyen

Aktuálním lídrem nejvyšší vietnamské soutěže V.League 1 je FC Công An Hà Nội, v němž toho k tomuto datu nejvíce odchytal brankář s historií v Bohemians, Karviné, Prostějově i Vlašimi Patrik Le Giang.

Protože však dostali v rozběhlé sezoně příležitost všichni tři brankáři a také třicetiletý slovenský gólman už musel hned pětkrát na lavičku, jasnou klubovou jedničkou není.

Od tohoto přestupového okna se navíc může v týmové hierarchii propadnout ještě o něco více - lídr soutěže, který naposledy prohrál v první polovině února, totiž podle sport.cz přivede do svých struktur jeho vrstevníka Filipa Nguyena ze Slovácka.

Zkušený strážce svatyně, který v uplynulém ročníku FORTUNA:LIGY nasbíral nejvíce čistých kont ze všech, by měl v klubu, který po něm toužil již v zimní přestávce, podepsat finančně velmi zajímavou smlouvu na příští tři roky až do léta 2026.

Nguyen, který byl před časem spojován také se Slovanem Bratislava, opustí českou první ligu kvůli čerstvé asijské výzvě po 139 startech, jichž dosáhl nejen ve Slovácku, ale i v Liberci. Vedení 1. FC už si za něj našlo náhradu v předstihu - do Uherského Hradiště se totiž vrátil po pár letech ve Spartě Milan Heča.

V novém prostředí by mohl debutovat již 2. července proti Da Nangu, případně o šest dní později v rámci pohárového klání proti Nam Dinhu.

Přestupy pod radarem. Odchovanec Partizanu do Teplic či druholigové komety do Jablonce