Z Boháče se stal majetek Karviné. Baník však podnikl kroky k tomu, aby mu zůstalo předkupní právo

Z Boháče se stal majetek Karviné. Baník však podnikl kroky k tomu, aby mu zůstalo předkupní právo

Dosavadní střední záložník Baníku Sebastian Boháč přestoupil poslední červnové úterý roku 2023 do týmu prvoligového nováčka z Karviné, kde už byl předtím zapůjčen.

V zelenobílém prostředí podepsal středopolař víceletý kontrakt a součástí dohody mezi oběma adresami je i klauzule týkající se přednostního práva na zpětný odkup.

V Karviné bude mít podle vedení FCB větší vytížení a minutáž. "Je to ale hráč, který zůstává na našem radaru, a i proto jsme do smlouvy zakotvili přednostní právo na zpětný odkup," pochlubil se na webu fcb.cz sportovní ředitel Luděk Mikloško.

Vyjádřila se samozřejmě i karvinská strana. Její zástupce Lubomír Vlk už při podpisy smlouvy o hostování říkal, že pro něj bude druhá liga ohledně růstu lepší, než třetí nejvyšší soutěž v dresu rezervy Baníku. A to se také během úspěšného postupového ročníku potvrdilo...

"Boháč patřil v jarní části do základní sestavy a podával ve středu hřiště kvalitní výkony. Obě strany byly spokojené a jsem rád, že se nám přestupový transfer podařilo dotáhnout do finále. Pevně věřím, že na kvalitní výkony naváže i v nejvyšší soutěži,“ doplnil na mfkkarvina.cz Lubomír Vlk.

A co první dojmy samotného hráče, který absolvoval ve F:NL pětadvacet duelů a připsal si na své konto šest tref? Ten by ještě před rokem takový vývoj vůbec neočekával...

"Jsem rád, že se mi podařilo ukázat své kvality a trenéři spolu s vedením mi věří. Mám radost, že v Karviné budu pokračovat a určitě tomu napomohlo i vydařené jaro, které jsme zakončili vysněným postupem. Těším se, až ke svému prozatím jedinému prvoligovému startu přidám další," přiblížili své nejbližší plány svěřenec Tomáše Hejduška.

 

Budou se ode mne očekávat góly, což budu chtít fanouškům ukázat co nejdříve, hlásí nová posila Pardubic ze Sigmy