Změnila se celá aura Pardubic, pochvaluje si Vacek, jehož těší, že mu trenéři i celé vedení nadále důvěřuje

Změnila se celá aura Pardubic, pochvaluje si Vacek, jehož těší, že mu trenéři i celé vedení nadále důvěřuje

33. Přesně tolik mistrovských zápasů odehrál v uplynulém soutěžním ročníku za Pardubice šestatřicetiletý středopolař Kamil Vacek.

Protože je na východě Čech rodák z Ústí nad Orlicí stále potřebný, to, že s červenobílými barvami prodloužil kontrakt až do léta příštího roku, proto nepřekvapí.

"Nová smlouva pro mě znamená ocenění toho, co se nám v té minulé sezóně podařilo. Věřím tomu, že jsem trenéry i celé vedení přesvědčil o tom, že si novou smlouvu zasloužím," uvedl na webu fkpardubice.cz sám špílmachr.

V kádru trenéra Radoslava Kováče nyní bude druhým nejzkušenějším borcem. Protože Jan Jeřábek skončil, starší než on je pouze osmatřicetiletý forvard Pavel Černý.

"Chtěl bych si fotbal hlavně užívat. Přál bych si, abychom fanouškům dělali radost. Zároveň chci co nejvíce pomoci novým hráčům i celému týmu, aby náš tým opravdu fungoval jako jedno mužstvo. Myslím, že právě to je hlavní úkol můj i Pavla Černého," dodal exreprezentant.

V dotyčné souvislosti doufá, že bude CFIG Arena často plná. Ostatně celé jaro bylo podle něj v domácím prostředí na Letním stadionu naprosto skvělé...

"Změnila se celá aura Pardubic. Všichni nás začali vnímat jako klub, který hraje hezký fotbal, bojuje a na který chodí hodně fanoušků. Byl bych strašně vděčný, kdybychom společně s diváky tuto auru prohloubili a nadcházející sezónu si užili," přál si hráč se zkušenostmi z německého, italského, izraelského, polského i dánského prostředí.

V Ammerthalu čeká Vacka a spol. první červencový den přátelský střet s Norimberkem.

Obchodní parťáci aneb Nejvýraznější jména na trase Karviná – Ostrava