Šli jsme už více do taktiky a v zápasech s Táborskem a Chrudimí to bylo vidět, pochvalují si v Plzni start přípravy

Šli jsme už více do taktiky a v zápasech s Táborskem a Chrudimí to bylo vidět, pochvalují si v Plzni start přípravy

Fotbalisté Plzně si v letní přípravě připsali další vysoké vítězství. Západočeši rozstříleli druholigovou Chrudim 6:0 a vyhráli i čtvrtý zápas před novou sezonou. Ve všech případech Viktoria porazila soupeře z nižších soutěží.

Staronový plzeňský trenér Miroslav Koubek stejně jako v předchozích přípravných zápasech nasadil do obou poločasů odlišnou sestavu. Západočeši na stoperu zkoušeli jednadvacetiletého Liberijce Sampsona Dweha, kterého testují kvůli velké marodce v obraně. O šest gólů se podělilo šest různých střelců, pětkrát favorit skóroval v úvodním dějství. Poprvé se za Viktorii trefila nová posila Ibrahim Traoré.

Třetí tým uplynulé ligové sezony dal v letní přípravě již 30 branek. Další utkání odehraje Plzeň už na zahraničním soustředění, v pátek změří síly s Hamburkem.

„Díky tomu, že zápasy zvládáme herně i výsledkově, jsme spokojeni. Na druhou stranu je to celé zatím jen příprava. Hrajeme s druholigovými mužstvy, která měla slušné umístění v minulé sezoně,“ uvedl pro klubový web asistent trenéra Viktorie Jan Trousil.

„Minulý týden jsme nabírali kondici a zvládli jsme utkání s Duklou. Tento týden už jsme šli více do taktiky a v zápasech s Táborskem a Chrudimí to bylo vidět," prohlásil nový spolupracovník trenéra Koubka.