Pamětník Matějovský načne svoji jedenadvacátou sezónu a pátou stovku zápasů v české lize...

Pamětník Matějovský načne svoji jedenadvacátou sezónu a pátou stovku zápasů v české lize...

Kapitán mladoboleslavských fotbalistů Marek Matějovský bude ve 41 letech pokračovat v kariéře. Zkušený záložník se středočeským klubem prodloužil smlouvu o další rok do konce června 2024.

Matějovský byl s devíti asistencemi nejlepším nahrávačem minulé ligové sezony, ve které zasáhl do 28 zápasů a vstřelil dvě branky. Bývalý reprezentant s Mladou Boleslaví obsadil v nejvyšší soutěži deváté místo.

Odchovanec klubu z města automobilů má v české lize na kontě 400 utkání, 19 gólů a 64 asistencí. Vedle Mladé Boleslavi působil v pražské Spartě a Jablonci, v zahraničí pak v anglickém Readingu. Za českou reprezentaci si připsal 15 duelů, v nichž jednou skóroval.

Matějovský byl v uplynulém ligovém ročníku třetím nejstarším hráčem. Více bylo jen rovněž jednačtyřicetiletému Tomáši Hübschmanovi z Jablonce a o rok staršímu Josefu Jindřiškovi z Bohemians 1905. Oba defenzivní záložníci rovněž potvrdili, že budou v kariéře pokračovat.

Prázdninová pohodička ve Viktorii! Jednu otázku teď ale fanoušci asi dost řeší. Stydí se Plzeň za své nové majitele, nebo spíše oni za ni?